Cestári varujú pred snehovými jazykmi a závejmi na cestách

NETKY.SK • 1 Január 2019, 21:27 • 2 min
Cestári varujú pred snehovými jazykmi a závejmi na cestách

BRATISLAVA - Meteorológovia varujú pred silným vetrom, ale aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov či snežením. Na stredu (2.2.) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) viacero výstrah prvého a druhého stupňa pre väčšinu územia Slovenska.

slovakia

left justify in out

Pre Bratislavský, Trnavský kraj a väčšinu Nitrianskeho kraja platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 65-85 km/h. Silný vietor v horských oblastiach môže dosiahnuť o niečo vyššiu rýchlosť, a to až 135-160 km/h.

 

Pre regióny Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín platí do štvrtka (3.1.) dopoludnia výstraha druhého stupňa.

 

 

Na tvorbu snehových jazykov a závejov upozorňuje SHMÚ najmä okolie Banskej Bystrice, Brezna, Spišskej Novej Vsi, ale tiež väčšinu územia Prešovského kraja a celý Žilinský kraj.

 

Meteorológovia očakávajú aj sneženie. Predpokladajú, že na viacerých miestach spadne 30-40 cm nového snehu. Výstrahu prvého stupňa pred snežením vydal ústav pre niektoré oblasti Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha by mala trvať až do štvrtka (3.1.).

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies