Najvyšší súd porušil právo Radka Kuruca. Dostane odškodné

NETKY.SK • 7 Január 2022, 13:20 • 2 min
Najvyšší súd porušil právo Radka Kuruca. Dostane odškodné

KOŠICE - Najvyšší súd (NS) SR uznesením o väzobnom stíhaní z augusta minulého roka porušil základné právo bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca obvineného z korupcie v rámci policajnej akcie Mýtnik III. Na základe ústavnej sťažnosti o tom rozhodol senát Ústavného súdu (ÚS) SR.

slovakia

left justify in out

Uznesenie NS podľa ÚS "porušilo základné právo sťažovateľa nebyť stíhaný a pozbavený osobnej slobody inak ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon".

 

img

 

Tretí senát ÚS pod vedením sudcu Roberta Šorla tak rozhodol na neverejnom zasadnutí 21. decembra, pričom zrušil uznesenie NS zo 16. augusta. NS je zároveň povinný nahradiť sťažovateľovi trovy konania v sume 460 eur. Vo zvyšnej časti sťažnosti ÚS nevyhovel.

 

Prečítaje si tiež: AKTUALIZÁCIA: Útok v Miloslavove riešia politici aj Žilinka. Hamran ich varuje

 

 

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala a obvinila Kuruca z korupčnej trestnej činnosti 4. augusta. O jeho väzobnom stíhaní rozhodol NS, ktorý zrušil predchádzajúce rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o jeho prepustení.

 

img

 

Z väzby ho prepustili na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) 22. októbra, keďže v jeho prípade pominul dôvod kolúznej väzby. Vyšetrovateľ NAKA obvinil z korupčnej trestnej činnosti v rámci akcie Mýtnik III dovedna 8 osôb.

 

K téme: Prepustili bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies