Česi sa sťažujú na slovenských rozhodcov! Čo ich tak rozzúrilo?

NETKY.SK • 23 November 2017, 15:57 • 2 min
Česi sa sťažujú na slovenských rozhodcov! Čo ich tak rozzúrilo?

VÍTKOVICE - Zástupcovia HC Vítkovice nie sú spokojní s rozhodnutiami slovenských arbitrov Vladimíra Balušku a Miroslava Lokšíka v domácom stretnutí 24. kola najvyššej českej hokejovej súťaže proti Mountfield Hradec Králové (3:6).

slovakia

left justify in out

Ostravské mužstvo už podalo aj oficiálnu sťažnosť. Výkon Slovákov nenadchol ani komisiu rozhodcov. V pravidelnej správe, ktorú po každom extraligovom stretnutí vydáva, uznala, že situácie pred dvoma gólmi hostí vyhodnotila slovenská dvojica nesprávne.

Prvým chybným verdiktom bolo vylúčenie obrancu Víktovíc Ivana Baranku za nedovolené bránenie. O dvanásť sekúnd neskôr putoval na trestnú lavicu za zdržovanie hry i Rostislav Olesz a Hradec Králové v presilovej hre piatich proti trom znížil na 1:2. "V správe je uvedené, že išlo o nesprávne rozhodnutie, takže faul sa nestal," píše sa na webovej stránke poškodeného mužstva.

 

img

 

"Druhým sporným a komisiou potvrdeným momentom bola situácia, keď čiaroví rozhodcovia nesprávne neodpískali ofsajd Mountfieldu HK a hráči Hradca Králové z tejto šance strelili vyrovnávajúci gól na 3:3," uviedli zástupcovia Vítkovíc.

Nepáčili sa im ani ďalšie štyri situácie, ktoré podľa nich slovenskí arbitri nevyriešili správne. HC Vítkovice sa na rozhodcov sťažoval už druhýkrát v tejto sezóne, predtým podrobil kritike Daniela Pražáka so Štěpánom Součkom.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies