Červená na semafore znamená stoj aj pre chodcov! Kvôli pár sekundám ušetreného času zaplatil svojím zravím

NETKY.SK • 1 Marec 2023, 12:36 • 2 min
Červená na semafore znamená stoj aj pre chodcov! Kvôli pár sekundám ušetreného času zaplatil svojím zravím

BRATISLAVA - Dopravní policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave dňa 28.02.2023 vo večerných hodinách dokumentovali dopravnú nehodu, ktorá sa stala na križovatke ulíc Šancová - Račianska.

slovakia

left justify in out

Podľa doterajších informácií jazdil vodič s trolejbusom po Šancovej ulici v smere na Hlavnú stanicu vo vyhradenom jazdnom pruhu pre MHD. Pri prejazde križovatkou na svetelný signál „VOĽNO“ mu náhle do jazdnej dráhy vošiel z pravej strany chodec. 17 – ročný chodec prechádzal cez riadne označený priechod pre chodcov riadený svetelnou signalizáciou na svetelný signál „STOJ“, v dôsledku čoho došlo k ich stretu.

 

Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá 17 – ročného chodca s ťažkými poraneniami hlavy previezla do jednej z bratislavských nemocníc k ošetreniu. Požitie alkoholických nápojov u vodiča trolejbusu vykonanou dychovou skúškou zistené nebolo. Bratislavská polícia týmto apeluje na chodcov, aby boli zodpovední a cez riadne označené priechody pre chodcov riadené svetelnou signalizáciou prechádzali LEN na signál „VOĽNO“ v tomto prípade zelené svetlo. Zároveň pripomíname, aby zvýšili svoju pozornosť na priechodoch, ktoré sú vedené cez „BUS“ pruhy.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies