Brutálny zásah bacharov vo väznici má dohru! Odsúdených bili hlava - nehlava, pretože sa obávali koronavírusu

NETKY.SK • 1 Júl 2021, 21:45 • 2 min
Brutálny zásah bacharov vo väznici má dohru! Odsúdených bili hlava - nehlava, pretože sa obávali koronavírusu

RÍM - Talianske úrady suspendovali 52 väzenských dozorcov. Stalo sa tak po zverejnení videa zobrazujúceho, ako vo väzení neďaleko Neapolu bijú väzňov.

slovakia

left justify in out

Informuje o tom portál BBC, podľa ktorého zábery z bezpečnostných kamier v zariadení zverejnil spravodajský portál Domani.

 

img


Dozorcovia reagovali na protest väzňov, ktorých znepokojilo šírenie koronavírusu počas prvého talianskeho lockdownu, v apríli minulého roka. Vláda teraz vyšetruje brutálny zásah v zariadení Santa Maria Capua Vetere, severne od Neapola.

 

img

Vyšetrovanie sa týka viac ako 110 zamestnancov väzenia, vrátane ôsmich, ktorí sú vo väzbe a 18 v domácom väzení. Suspendovali tiež regionálneho šéfa väzníc.

Video ukazuje neozbrojených väzňov utekajúcich pred strážnikmi s obuškami, z ktorých mnohí majú aj prilby a štíty. Niektorí z väzňov viditeľne krívajú alebo majú problémy udržať sa na nohách.

 

img

 

Obuškom pritom dostane aj jeden väzeň, ktorého po chodbe tlačia na vozíku. V inom zábere zas väzni kľačia otočení oproti dvom stenám, zatiaľ čo dozorcovia stoja nad nimi a náhodne na nich útočia obuškami, kopú ich alebo fackujú.


Protest väzňov bol súčasťou vlny nepokojov v talianskych väzniciach, keď trestanci žiadali testy na COVID-19 a ďalšiu ochranu proti nákaze koronavírusom. Vo väzení pri Neapole pritom krátko pred protestom zo 6. apríla 2020 jeden z väzňov podľahol ochoreniu COVID-19.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies