Celý január cestovanie zadarmo! Regionálna autobusová doprava v Bratislavskom kraji zverejnila podmienky, ako na to

NETKY.SK • 17 December 2021, 14:08 • 2 min
Celý január cestovanie zadarmo! Regionálna autobusová doprava v Bratislavskom kraji zverejnila podmienky, ako na to

BRATISLAVA - Arriva začala zabezpečovať prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji v polovici novembra. Od začiatku však má problém s nedostatkom vodičov. Spôsobuje to výpadky viacerých spojov, najmä v okolí Pezinka a Senca. Dopravca deklaruje, že problém sa snaží vyriešiť. Nových šoférov zháňa i v zahraničí. Podpísal dohodu aj s vodičmi mikrobusov, ktorí vypomáhajú s vykrytím niektorých spojov v kraji.

slovakia

left justify in out

Regionálna autobusová doprava v Bratislavskom kraji bude v januári 2022 zadarmo. V piatok to oznámil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že kraj tak kompenzuje cestujúcim výpadky spojov dopravcu Arriva. Zároveň oznámil, že k dnešnému dňu vyčíslili sankcie pre dopravcu za výpadky jeho spojov za mesiac prevádzky vo výške 930 000 eur. „Všetky tieto financie vrátime cestujúcim vo forme bezplatnej dopravy," podotkol. Za každý jeden deň, keď dopravca nedokázal zabezpečiť dopravnú obslužnosť kraja minimálne na úrovni 95 %, bude podľa Drobu dostávať zmluvnú pokutu od BSK vo výške 30 000 eur za deň. „Za 31 dní od spustenia prevádzky je to 930 000 eur. Približne v tejto sume bude aj výpadok tržieb za mesiac január, ktorý vznikne prepravou zadarmo," podotkol.

 

img

 

Generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková potvrdila zavedenie bezplatnej dopravy pre cestujúcich v januári 2022 v autobusoch dopravcu Arriva jazdiaceho v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). V prímestských autobusoch tak nebude v stanovenom období prebiehať kontrola platnosti cestovných lístkov. Bezplatná doprava sa však dotkne len regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji," upozornila s tým, že u ostatných dopravcov v IDS BK (Dopravný podnik Bratislava a Železničná spoločnosť Slovensko) budú musieť mať cestujúci zakúpený lístok.

 

img

 

Aké sú podmienky uplatnenia prepravy zadarmo?

 

Preprava zadarmo v januári bude pre všetkých, ktorí si kupovali električenky, alebo majú jednorazové cestovné lístky. Podrobností budú zverejnené aj na webe BSK," uviedol Droba. Pravidelným cestujúcim, ktorí mali alebo majú platný predplatný cestovný lístok (električenku) s aspoň jednou regionálnou zónou v termíne od 15. novembra 2021 do 31. januára 2022 bude automaticky vygenerovaný bezplatný predplatný lístok.

 

„Podmienkou je zakúpenie ďalšej električenky po spustení akcie, ktorej termín plánuje BID na jar 2022," uviedol. Akcia sa netýka cestujúcich, ktorí sú držiteľmi električeniek len pre zóny 100+101.

 

Mesiac zadarmo budú mať majitelia 30- a 90-dňového predplatného cestovného lístka. Cestujúci, ktorí si zakúpili ročnú električenku, získajú až dvojmesačný bonus," deklaruje kraj.

 

Možno vás zaujme: Ako sa vyrieši situácia prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji?



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies