Ako to vyzerá s odškodňovaním podnikov po koronakríze? Podľa Richtera by to už bolo zbytočné

NETKY.SK • 22 Máj 2021, 16:32 • 2 min
Ako to vyzerá s odškodňovaním podnikov po koronakríze? Podľa Richtera by to už bolo zbytočné

BRATISLAVA - Prípadné odškodňovanie by sa malo týkať malých a stredných podnikov v najviac postihnutých odvetviach. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda Výboru Národnej rady (NR SR) pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO).

slovakia

left justify in out

Ešte je tu nádej na schválenie 

Univerzálny odškodňovací zákon pre podnikateľov a firmy postihnuté pandémiou koronavírusu z dielne ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) vláda trikrát neschválila, no podľa Kremského je možné, že ešte schválený bude. Pomoc z neho by však mala byť adresná a týkať sa najmä menších podnikov, ktoré ju naozaj potrebujú.

 

img

 

Nižšie dane ako riešenie? 

Predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS) uviedol, že štát už ľuďom poskytol väčšinu pomoci, ktorú im poskytnúť mohol. Ekonomika by podľa neho mala začať fungovať viac na základných ekonomických princípoch.

 

"My sa už musíme posunúť dopredu. Našou šancou je veľmi rýchlo otvoriť ekonomiku a pomoc smerovať tak, aby sa jednoduchšie podnikalo," povedal Viskupič. Riešenie pomoci najviac postihnutým vidí napríklad v dočasnom znížení dani z pridanej hodnoty.

 

img


Podľa podpredsedu Výboru NR SR pre sociálne veci Jána Richtera (SMER-SD) by už plošné odškodňovanie bolo v súčasnej situácii zbytočné. Na druhej strane by sa však v prípade neodškodňovania mohli ľudia cítiť oklamaní. Podľa Richtera bude potrebné vykonať hlbokú analýzu, ktorá by ukázala, ktorí podnikatelia a ktoré firmy pomoc od štátu naozaj potrebujú.

Všetci diskutujúci sa zhodli, že napríklad veľké firmy na Slovensku prežili krízu spojenú s pandémiou koronavírusu bez väčšej ujmy, čo je pre krajinu dobre.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies