Bývalý šéf SIS sa obráti na generálnu prokuratúru. Žiada preveriť postup dozorového prokurátora

NETKY.SK • 13 Jún 2021, 09:55 • 2 min
Bývalý šéf SIS sa obráti na generálnu prokuratúru. Žiada preveriť postup dozorového prokurátora

BRATISLAVA – Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský v pondelok (14. júna) požiada, aby dozor nad jeho trestnou vecou urýchlene prevzala Generálna prokuratúra SR.

slovakia

left justify in out

Uviedol to vo svojom stanovisku, ktorý poskytol jeho obhájca Marián Bošanský. Dôvodmi žiadosti je odmietnutie vydania jeho trestného spisu a konštatovanie Najvyššieho súdu SR, že dozorný prokurátor Peter Kysel z Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) porušil Trestný poriadok a nekoná v jeho trestnej veci urýchlene.

 

Generálnu prokuratúru požiada aj o preskúmanie zákonnosti konania dozorového prokurátora v jeho trestnej veci.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára.

 

Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi Kučerkovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.
 

Prečítajte si tiež: Bývalý šéf "tajných" Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súdtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies