Bývalého šéfa protidrogového útvaru fínskéj polície poslali na 10 rokov za mreže

NETKY.SK • 29 December 2016, 13:34 • 2 min
Bývalého šéfa protidrogového útvaru fínskéj polície poslali na 10 rokov za mreže

HELSINKI - Niekdajšieho šéfa protidrogového útvaru fínskej polície Jariho Aarnia odsúdili dnes na desať rokov väzenia za spoluúčasť na pašovaní marihuany.

slovakia

left justify in out

V zdôvodnení verdiktu sa pripomína, že 58-ročný odsúdený zohral významnú úlohu pri pašovaní takmer 800 kg marihuany, ktorú v období rokov 2011-12 dostala zločinecká skupina ilegálne z Holandska do Fínska.

 

Aarnio riadil spomínanú jednotku od roku 1999, pozornosť kolegov upútal pravidelným míňaním rádovo tisícok eur v hotovosti, aj keď väčšina občanov Fínska namiesto hotovosti využíva platobné karty alebo bankové prevody.

 

Prokuratúra žiadala za nebezpečné zneužitie právomocí verejného činiteľa pre obžalovaného 13 rokov väzenia, súd vyniesol napokon o čosi miernejší trest.

 

Jari Aarnio však v súdnej sieni opakovane hovoril o svojej nevine.

 

Kauza otriasla celou krajinou, v ktorej ani kriminalita, ani konzumácia drog, ani korupcia nepredstavujú veľký spoločenský problém.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies