Bundu známeho astronauta Aldrina vydražili za rekordnú sumu

NETKY.SK • 27 Júl 2022, 07:15 • 2 min
Bundu známeho astronauta Aldrina vydražili za rekordnú sumu

NEW YORK – Za bundu, ktorú mal americký astronaut Edwin „Buzz“ Aldrin oblečenú v roku 1969 počas historicky prvej misie na Mesiac, zaplatil jej nový majiteľ takmer 2,8 milióna dolárov (2,7 milióna eur), informovala v noci na stredu agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Podľa spoločnosti Sotheby's, ktorá predaj realizovala, je táto suma najvyššia za akýkoľvek artefakt amerického vesmírneho letu predaný na aukcii. Jej úspešný majiteľ, ktorý sa na dražbe zúčastnil telefonicky, preplatil niekoľko ďalších záujemcov. Dražba trvala necelých desať minút. Na ľavom prednom dieli bundy je menovka s Aldrinovým menom a pod ňou je ešte emblém misie Apollo 11. Ľavý rukáv v ramennej časti  zdobí americká vlajka.  

 

 

Podľa Sotheby's je bunda vyrobená z ohňovzdorného materiálu, známeho ako látka Beta, ktorý sa začal používať v reakcii na požiar  z roku 1967, pri ktorom na palube Apolla 1 zahynuli traja astronauti. Aldrin a Neil Armstrong sa 20. júla 1969 stali prvými astronautmi, ktorí sa prešli po Mesiaci, dodala AP.

 

 

Možno vás zaujme: Rusko opustí ISS! USA hovoria o prekvapivom rozhodnutítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies