Brusel pozastavuje od decembra dovozné clo na trstinový cukor

NETKY.SK • 12 November 2010, 08:26 • 2 min
Brusel pozastavuje od decembra dovozné clo na trstinový cukor

Brusel pozastavuje od decembra dovozné clo na trstinový cukor - Svet Európska únia (EÚ) dnes schválila, že od decembra tohto roka pozastaví na deväť mesiacov dovozné clo na surový trstinový cukor. V súčasnosti sa za tonu dováženého cukru platí 98 eur.

slovakia

left justify in out

img

Európska únia (EÚ) dnes schválila, že od decembra tohto roka pozastaví na deväť mesiacov dovozné clo na surový trstinový cukor. V súčasnosti sa za tonu dováženého cukru platí 98 eur. Oznámila to Európska komisia (EK).
      Kvóta na bezcolný dovoz trstinového cukru bude stanovená maximálne na 660.000 ton, pričom na 250.000 ton už únia vydala dovozné licencie. Nulové clo bude platiť od 1. decembra 2010 do konca augusta 2011.
      "Súčasné vysoké ceny cukru na svetových trhoch príliš predražujú tento dovoz a hrozia narušením dodávok na európsky trh s cukrom," uviedla vo vyhlásení Európska komisia.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies