Broeckx sa prebral z kómy, vyslovil niekoľko jednoduchých slov

NETKY.SK • 12 December 2016, 18:52 • 2 min
Broeckx sa prebral z kómy, vyslovil niekoľko jednoduchých slov

MALORKA - Belgický cyklista Stig Broeckx po pol roku už nie je v kóme a komunikuje s rodinou, ale na ceste k zotaveniu ho ešte čaká veľa fáz. Pre portál sporza.be to uviedol lekár pretekárovho tímu Lotto Soudal Servaes Bingé počas sústredenia na Malorke.

slovakia

left justify in out

"Učí sa nezávisle prehĺtať a vyslovil aj niekoľko jednoduchých slov. Už sa nenachádza v kóme a dokonca získal späť aj nejakú svalovú silu," uviedol Bingé, citovala ho internetová stránka Cycling News.

Broeckx je v nemocnici od soboty 28. mája, keď v 3. etape na podujatí kategórie 2.HC Okolo Belgicka došlo k hromadného pádu v pelotóne. Predchádzala tomu kolízia dvoch motocyklov. Belgičanovi diagnostikovali vážne zranenia hlavy, na dvoch miestach krvácal do mozgu a utrpel zlomeninu očnice. Podstúpil niekoľko operácii na zníženie vnútrolebečného tlaku a v júni upadol do vegetatívneho stavu.

"Vývoj je pozitívny. Veľa spí, ale to preto, lebo tvrdo pracuje. Kam to až povedie, lekári nevedia určiť. Na druhej strane je to však už teraz oveľa viac, ako ktokoľvek očakával. Všetko si pochopiteľne vyžiada veľa času," dodal Bingé. Májový incident nebol pre Broeckxa jediný v tejto sezóne, na februárovej klasike Kuurne-Brusel-Kuurne mal kolíziu s motorkou.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies