Briti rokujú o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 10:05 • 2 min
Briti rokujú o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode

BRATISLAVA - Veľká Británia začala rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode.

slovakia

left justify in out

Podľa britskej vlády by to mohlo firmám poskytnúť prístup „do niektorých najväčších hospodárstiev súčasnosti a budúcnosti". Informuje o tom portál bbc.com.

Komplexnú a progresívnu dohodu pre transpacifické partnerstvo (CPTPP) tvorí jedenásť krajín, vrátane Austrálie, Kanady a Japonska.

 

Členstvo v nej by zredukovalo clá na export tovarov ako sú automobily či whisky. Ázijsko-pacifická dohoda o voľnom obchode pokrýva trh s približne 500 miliónmi obyvateľov.

Ministerka zahraničného obchodu Veľkej Británie Liz Trussová uviedla, že táto oblasť je „časťou sveta, v ktorej ležia najväčšie príležitosti Británie".

 

Ministerka dodala, že členstvo v dohode pomôže „farmárom, výrobcom a inovátorom predávať do niektorých najväčších ekonomík súčasnosti a budúcnosti, ale bez vzdania sa kontroly nad našimi zákonmi, hranicami a peniazmi".

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies