Bratislavské bábkové divadlo sa vracia na Dunajskú ulicu do nových priestorov

NETKY.SK • 2 Júl 2024, 18:08 • 2 min
Bratislavské bábkové divadlo sa vracia na Dunajskú ulicu do nových priestorov

BRATISLAVA - Divadlo má na nasledujúcu sezónu v programe tri nové inscenácie, ktoré už teraz herci skúšajú v nových priestoroch na Dunajskej ulici.

slovakia

left justify in out

Po rekonštrukcii budovy sa Bratislavské bábkové divadlo sťahuje naspäť na domovskú scénu na Dunajskej ulici v hlavnom meste. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý rekonštrukciu financoval a je zriaďovateľom divadla. Slávnostné otvorenie spolu so začiatkom 69. sezóny plánuje vedenie divadla na koniec septembra.

"Rekonštrukcia je vo finále, dodávateľ interiéru administratívnych priestorov finišuje s dodávkami, a tak sa konečne môže 'bábkáč' vrátiť na domovskú Dunajskú ulicu, kde už sú pripravené moderné priestory. Verím, že podčiarknu a podnietia divadelnú tvorbu tohto úžasného tímu," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

Divadlo má na nasledujúcu sezónu v programe tri nové inscenácie, ktoré už teraz herci skúšajú v nových priestoroch na Dunajskej ulici. Dve z nich si budú môcť návštevníci pozrieť už na slávnostnom otvorení. Okrem toho chystá divadlo vlastný festival.

"Oslavy budú trvať týždeň a ich súčasťou budú dve nové premiéry, zážitková prehliadka priestorov divadla a nultý ročník medzinárodného divadelného festivalu Prieniky, ktorý má ambíciu pokračovať ako bienále aj v ďalších rokoch," priblížila režisérka divadla Katarína Aulitisová.

Počas rekonštrukcie vlastnej budovy Bratislavského bábkového divadla hosťovali umelci na troch dočasných scénach. Od začiatku roka 2015 sídlilo divadlo na Malej scéne STU, odkiaľ sa v roku 2017 presťahovalo na malú scénu Istropolisu. Jeho rekonštrukcia v roku 2021 prinútila bábkové divadlo hľadať nové priestory, ktoré našlo v Radošinskom naivnom divadle na Záhradníckej ulici v Bratislave. Tu už bábkové divadlo zakončilo sezónu 2023/2024.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Bratislavské bábkové divadlo, Bratislavský samosprávny kraj, Foto: FB/Bratislavské bábkové divadlo
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies