Boxerský trhák Creed III prichádza do kín s vynikajúcimi ohlasmi z predpremiér

NETKY.SK • 2 Marec 2023, 11:49 • 2 min
Boxerský trhák Creed III prichádza do kín s vynikajúcimi ohlasmi z predpremiér

Prví diváci na svete i na Slovensku mali možnosť v rámci predpremiér vidieť pokračovanie športových drám o boxerovi Adonisovi Creedovi a nevedia si zážitok vynachváliť. Snímka Creed III dnes prichádza do slovenských kín a sprevádzajú ju skvelé ohlasy verejnosti i kritikov – na známom portáli Rotten Tomatoes sa dokonca hrdí vynikajúcim skóre 91% pozitívnych recenzií! Na slovenskú slávnostnú premiéru si novinku prišli pozrieť aj herec Vladimír Kobielsky, bývalý moderátor Jozef Jopo Poláček, bojovníčka MMA Petra Batthyanyová či raper Majself s rodinou.

slovakia

left justify in out

Herec Michael B. Jordan stvárni aj tentoraz Adonisa Creeda, boxerského šampióna, ktorý sa  vo filme bude musieť vyrovnať s tým, že najhorším nepriateľom je človeku vlastná minulosť. Šampióna totiž vyzve do ringu súper, ktorého už nikdy neočakával vo svojom živote. Z väzenia nedávno prepustili jeho niekdajšieho priateľa z detstva, Damiana Andersona. Ten sa chce vrátiť k profesionálnemu boxovaniu, keďže väzeniu mu vzalo šancu na poriadnu kariéru. Dalo mu však možnosť trénovať a zoceľovať sa. A očividne sú medzi ním a Adonisom nevybavené účty z minulosti... V ringu preto môže ísť aj o život.

Michael B. Jordan, ktorý postavu Adonisa Creeda stvárni už tretí raz, sa tentokrát postavil aj za kameru v pozícii režiséra. „Môj film má odzrkadľovať lekcie, ktoré som dostal od života ja sám. O tom, že človek má byť dobrý k druhým, ale hlavne k sebe. Väčšinu z nás nenaučili, ako sa to robí,“ hovorí o svojej ambícii talentovaný tvorca. „Film nie je o tom, ako sa jeden muž bije s druhým o svetový titul. Je o spytovaní si vlastného svedomia, o dokázaní si, že vaša existencia je oprávnená, že si svoje šťastie zaslúžite. O tom, že žiť sa má dobre pre seba aj pre druhých. Že máte veriť tomu, čo o sebe hovoríte, a že záleží len na vašich činoch.

Okrem režiséra sa vo filme objaví aj herec Jonathan Majors, ktorý len nedávno stvárnil záporáka Kanga vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania. Herečka Tessa Thompson je zasa známa ako Valkyrie z filmoch o Thorovi a superhrdinských tímoviek Avengers.  

Športovú drámu Creed III si podľa prvých ohlasov vychutnajú nielen fanúšikovia bojových športov, ale aj milovníci poctivej kinematografie a filmov, v ktorých sa cez športové zápasy rozprávajú silné príbehy. Snímka je dokonca prvým filmom nakrúteným na kamery IMAX, teda formátu, ktorý poskytuje unikátne rozšírené možnosti obrazu. Do slovenských kín, vrátane kinosály IMAX, drámu priniesla distribučná spoločnosť Continental film.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies