Boj proti teroristom sa nesmie vytratiť z našej pozornosti, uviedol Korčok v Maroku

NETKY.SK • 11 Máj 2022, 16:32 • 2 min
Boj proti teroristom sa nesmie vytratiť z našej pozornosti, uviedol Korčok v Maroku

MARRÁKEŠ – Svet čelí bezprecedentnému množstvu bezpečnostných výziev, avšak boj proti teroristom sa nesmie vytratiť z našej pozornosti. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok na ministerskom zasadnutí Globálnej koalície proti Islamskému štátu (IS) v marockom Marrákeši. TASR o tom informoval komunikačný odbor MZVEZ SR.

slovakia

left justify in out

„Dáiš sa očividne snaží využiť situáciu vo svoj prospech, čo nemôžeme pripustiť,“ uviedol Korčok v súvislosti s aktivitami Islamského štátu, ktorý je známy aj pod arabskou skratkou Dáiš. Podľa MZVEZ SR bolo cieľom zasadnutia 85-člennej globálnej koalície zhodnotenie doterajšieho pokroku v boji proti IS a usmernenie ďalšieho postupu pre „úplnú porážku“ tejto teroristickej skupiny.

 

img

 

Šéf slovenskej diplomacie vo svojom vystúpení partnerov informoval o aktivitách SR v záujme napĺňania cieľov globálnej koalície. Hlavným príspevkom Slovenska je podľa Korčoka účasť v medzinárodných misiách krízového manažmentu v regiónoch najviac vystavených hrozbe takzvaného Islamského štátu.

 

Minister tiež pripomenul slovenské príspevky do Zvereneckého fondu OSN na vyšetrovanie zločinov IS, ako aj celkovú výšku našej finančnej a nefinančnej pomoci, vrátane humanitárnych projektov realizovaných pod hlavičkou SlovakAid v regióne Blízkeho a Stredného východu. Tieto projekty podľa MZVEZ SR v období rokov 2021 a 2022 dosiahli objem približne štyri milióny eur.

 

Možno vás zaujme: Šéf OSN hovoril o riziku nedostatku potravín v dôsledku vojny na Ukrajinetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies