Berlínskeho útočníka mohli zastaviť! Odhalili ďalšiu chybu vo vyšetrovaní

NETKY.SK • 27 November 2017, 16:16 • 2 min
Berlínskeho útočníka mohli zastaviť! Odhalili ďalšiu chybu vo vyšetrovaní

BERLÍN - Herbert Reul, minister vnútra v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, priznal ďalšiu chybu v policajnom vyšetrovaní Anisa Amriho, ktorý vlani v decembri vrazil nákladným autom do stánkov na vianočnom trhu v Berlíne. Informáciu priniesla agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Reul uviedol, že polícia vo februári 2016 zhabala Amrimu telefón a našla v ňom sedem fotografií, na ktorých držal zbrane. Tieto fotografie neboli vyzdvihnuté ako možné dôkazy, pretože boli vyfiltrované počítačovým algoritmom, povedal Reul.

 

V Nemecku došlo v minulosti už k viacerým teroristickým útokom. Najhorší z nich sa odohral vlani 19. decembra na vianočnom trhu na námestí Breitscheidplatz v Berlíne, kde Tunisan Anis Amri ukradnutým nákladným autom zrazil a zabil 11 ľudí. Amri ešte predtým usmrtil aj vodiča ukradnutého auta.

 

Útočníka po niekoľkých dňoch na úteku zastrelili policajti na predmestí Milána. K Amriho činu sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

 

V súvislosti s týmto prípadom sa dostali na verejnosť informácie o celom rade pochybení zo strany orgánov, ktoré Amriho predtým sledovali, pretože bol považovaný za bezpečnostnú hrozbu. "Boli urobené asi všetky chyby, aké sa len urobiť dali," povedal v októbri bývalý protiteroristický prokurátor Bruno Jost pred novinármi v Berlíne pri príležitosti predkladania svojej konečnej správy.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies