Belgický súd vymeral šéfovi teroristickej skupiny 12 rokov väzenia

NETKY.SK • 11 Február 2015, 13:50 • 2 min
Belgický súd vymeral šéfovi teroristickej skupiny 12 rokov väzenia

ANTVERPY - Súd v Belgicku vyhlásil dnes islamistickú skupinu Sharia4Belgium (šaría pre Belgicko), ktorá verbovala mladých bojovníkov do Sýrie, za teroristickú organizáciu a jej šéfa poslal do väzenia.

slovakia

left justify in out

Podľa súdu chcela organizácia prostredníctvom ozbrojeného boja zvrhnúť demokraciu v Belgicku a založiť islamský štát, informovala agentúra DPA.
     

Šéf organizácie Fouad Belkacem bol odsúdený na 12 rokov väzenia. Podľa súdu verboval bojovníkov pre džihádistické skupiny v Sýrii. Hoci v tejto krajine osobne nebojoval, bol hybnou silou organizácie.
     

"Je zrejmé, že pripravoval mladých ľudí fyzicky a psychicky na ozbrojený boj," citovala sudcu Luca Potargenta agentúra Reuters. Podľa nej prokuratúra žiadala pre 32-ročného Belkacema trest 15 rokov väzenia.
     

Celkovo sa zodpovedá v procese v Antverpách 46 členov skupiny Sharia4Belgium. Na súd ich však dnes prišlo len sedem. Predpokladá sa, že zvyšní bojujú v Sýrii alebo sú už po smrti.
     

Podľa DPA má Belgicko spomedzi európskych krajín najvyšší počet osôb na jedného obyvateľa, ktoré odišli bojovať do Sýrie a Iraku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies