Basescu osobne apeloval na Sarkozyho, aby zastavil deportácie Rómov

NETKY.SK • 23 September 2010, 07:13 • 2 min
Basescu osobne apeloval na Sarkozyho, aby zastavil deportácie Rómov

Basescu osobne apeloval na Sarkozyho, aby zastavil deportácie Rómov - Politika Rumunský prezident Traian Basescu dnes vyhlásil, že minulý týždeň v Bruseli osobne požiadal francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, aby zastavil proces vyhosťovania rumunsk

slovakia

left justify in out

img

Rumunský prezident Traian Basescu dnes vyhlásil, že minulý týždeň v Bruseli osobne požiadal francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, aby zastavil proces vyhosťovania rumunských Rómov.  
      Deportácie viac ako 1000 rumunských a bulharských Rómov, ako aj likvidácia stoviek rómskych táborov na území Francúzska boli v uplynulých týždňoch terčmi ostrej kritiky zo strany Európskej únie, Organizácie Spojených národov i Vatikánu.
      Nicolas Sarkozy Traianovi Basescovi údajne prisľúbil, že s ním problematiku Rómov prediskutuje v rámci ich najbližšieho stretnutia, ktoré sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční v Paríži.
      Traian Basescu pred novinármi poprel informácie, že by vzťahy medzi ním a Nicolasom Sarkozym boli v súčasnosti mimoriadne napäté.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies