Allianz rieši po požiari v Banskej Štiavnici škody na dvoch historických objektoch

NETKY.SK • 20 Marec 2023, 19:30 • 2 min
Allianz rieši po požiari v Banskej Štiavnici škody na dvoch historických objektoch

BRATISLAVA/BANSKÁ ŠTIAVNICA - Spoločnosť Allianz – Slovenská poisťovňa rieši v súvislosti s víkendovým požiarom v centre Banskej Štiavnice škody na dvoch historických objektoch. Informovala o tom špecialistka externej komunikácie poisťovne Helena Kanderková.

slovakia

left justify in out

"V oboch prípadoch požiar poškodil strechu poistených budov a následné hasenie požiaru spôsobilo zatečenie poistených objektov. Na mieste je momentálne externý odborník, ktorý posudzuje rozsah poškodení," priblížila Kanderková. Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj v pondelok v Banskej Štiavnici skonštatoval, že budovy vo vlastníctve štátu poistené neboli. Týka sa to budovy Berggericht a Galérie J. Kollára v správe Slovenského banského múzea, ktoré spadá pod envirorezort. Škody budú podľa ministra vymáhať od pôvodcu požiaru, prešetrovať budú aj to, prečo objekty neboli poistené.

 

img

 

 

Poisťovňa Generali je poisťovateľom hnuteľného majetku základnej umeleckej školy a poistenia nehnuteľnosti rodinného domu, ktoré požiar v Banskej Štiavnici zasiahol. "Na miesto sme vyslali znalca, ktorý uskutoční obhliadku poškodených budov poistených v našej poisťovni hneď, ako to umožní policajný a hasičský zbor," informovala hovorkyňa poisťovne Katarína Ondra s tým, že rozsah škôd zatiaľ známy nie je.

 

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu (18. 3.) dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Na mieste udalosti zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci i dobrovoľníci. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies