Odsúdili jedného z obvinených v kauze Mýtnik

NETKY.SK • 4 Február 2022, 12:24 • 2 min
Odsúdili jedného z obvinených v kauze Mýtnik

BANSKÁ BYSTRICA - Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, schválil v piatok dohodu o vine a treste medzi Úradom špeciálnej prokuratúry a obvineným Pavlom Boškom.

slovakia

left justify in out

Za korupciu dostal trest odňatia slobody dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu troch rokov a finančný trest 4 000 eur.

 

Rozsudok bol okamihom vyhlásenia právoplatný. Obvinený priznal vinu, vzdal sa práva na verejný proces aj možnosti odvolať sa voči verdiktu. Pre médiá sa odmietol vyjadriť on aj jeho právny zástupca.

 

img

 

Prípad sa viaže k rokom 2012 a 2013 a súvisí s Finančnou správou SR. Obvinený úmyselne poskytol inému pomoc na spáchanie trestného činu zadovážením prostriedkov tým, že v súvislosti s verejným obstarávaním priamo pre inú osobu prijal úplatok. Celkovo išlo o 40 000 eur, ktoré vyzbieral a po menších sumách fyzicky odovzdal. Výška úplatkov sa pohybovala v rozpätí osem až desať percent z hodnoty zákazky.

 

Prečítajte si tiež: Vražda Andrey Vlčekovej bola opäť pred súdom

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies