Aký je plán opatrení, ktoré majú zabrániť napríklad praniu špinavých peňazí?

NETKY.SK • 25 November 2021, 15:46 • 2 min
Aký je plán opatrení, ktoré majú zabrániť napríklad praniu špinavých peňazí?

BRATISLAVA - Z Akčného plánu boja proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti, financovaniu terorizmu a financovaniu proliferácie zbraní hromadného ničenia s výhľadom do roku 2024, ktorý ministerstvo vnútra predložilo do medzirezortného pripomienkového konania napríklad vyplýva posilnenie spolupráce medzi rezortami a inštitúciami, zvyšovanie povedomia o opatreniach v boji proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a mnohé ďalšie zaujímavé veci.

slovakia

left justify in out

Taktiež boj proti legalizácii financovaniu terorizmu a ambiciózny prístup založený na prevencii, vzdelávaní a účinnom presadzovaní regulačných opatrení sú procesy, ktoré by mali znížiť zraniteľnosť SR v systéme opatrení boja proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a financovaniu terorizmu.

 

img

 

"Cieľom akčného plánu je implementácia opatrení na zmierňovanie a odstraňovanie rizík legalizácie výnosov z trestnej činnosti a financovania terorizmu, ktoré boli identifikované v záverečnej správe," uviedol rezort v materiáli.

 

Projekt národného hodnotenia rizík a následné vypracovanie akčného plánu patria podľa predkladateľa medzi dôležité nástroje zefektívnenia opatrení v boji proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a financovania terorizmu.

 

img

 

Slovenská republika tak deklaruje prijatie opatrení v súvislosti s odstraňovaním nedostatkov zistených v rámci 5. kola vzájomného hodnotenia Slovenskej republiky Výborom expertov Rady Európy Moneyval.

 

img

 

Do konca roka 2024 by sa mali napríklad zanalyzovať možnosti prístupov orgánov činných v trestnom konaní do jednotlivých registrov alebo evidencií, ktoré sú potrebné pre činnosť v súvislosti s vedením finančného vyšetrovania. Do konca budúceho roka by sa mohli vypracovať účinné mechanizmy, ktoré zabezpečia transparentnosť vlastníctva právnických osôb. Materiál navrhuje aj zvýšiť počet kontrol vykonávaných oddelením kontroly povinných osôb Finančnou spravodajskou jednotkou Prezídia Policajného zboru.

 

Možno vás zaujme: Vláda upravila odstup pri predbiehaní cyklistov a chodcov

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies