Kollár bude riešiť situáciu o zákaze vstupu predstaviteľov Ruska do NR SR

NETKY.SK • 28 Marec 2022, 16:20 • 2 min
Kollár bude riešiť situáciu o zákaze vstupu predstaviteľov Ruska do NR SR

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) bude následný postup v súvislosti so zákazom vstupu predstaviteľov Ruskej federácie a Bieloruska do NR SR koordinovať s parlamentmi ďalších členov Vyšehradskej štvorky (V4).

slovakia

left justify in out

Hovorkyňa NR SR Michaela Jurcová to v pondelok pre TASR uviedla v reakcii na výzvu europoslanca Vladimíra Bilčíka. K zamedzeniu vstupu predstaviteľov Ruskej federácie a Bieloruska do parlamentu vyzval Bilčík už v pondelok.

 

img

 

Tvrdí, že veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Igor Bratčikov pôdu slovenského parlamentu využíva na šírenie nepriateľskej propagandy, pričom v NR SR obviňoval západné krajiny zo šírenia dezinformácií a NATO z porušovania medzinárodného práva.

 

img

 

Otvorený list Bilčíka s výzvou podporili aj ďalší ôsmi europoslanci a europoslankyne: Ivan Štefanec, Peter Pollák, Miriam Lexmann, Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík, Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca.

 

Možno vás zaujme: Haščák žiada od štátu ospravedlnenie alebo náhradu škody v miliónoch eurtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies