Ako rozhodla vláda s návrhom na odvolanie ministra Sulíka?

NETKY.SK • 15 Jún 2022, 15:36 • 2 min
Ako rozhodla vláda s návrhom na odvolanie ministra Sulíka?

BRATISLAVA – Návrh podala minulý týždeň strana Smer-SD spoločne s nezaradenými poslancami Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom a odôvodnila ho pasivitou Sulíka pri predkladaní návrhov na zmiernenie vplyvov zdražovania energií a pohonných látok.

slovakia

left justify in out

Slovenská vláda v stredu odmietla návrh opozičných poslancov na odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z funkcie.

 

„Vláda SR nevidí žiadny relevantný dôvod na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády a ministrovi hospodárstva Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi a plne ho podporuje vo výkone funkcie,“ uviedol kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO) v stanovisku k poslaneckému návrhu.

 

img

 

Slovensko, podobne ako aj ostatné krajiny v rámci EÚ a mnohé iné regióny sveta v súčasnosti čelia prudkému nárastu cien energií. Tento rast cien je však podľa vlády spôsobený najmä celkovým nárastom celosvetového dopytu po energii, najmä po plyne, ktorý súvisí s oživením hospodárstva, ako aj aktuálnym vojnovým konfliktom na Ukrajine.

 

„Ministerstvo hospodárstva SR a ani vláda SR neregulujú ceny energií. Tiež nemôžu ovplyvniť vývoj cien energií (komodity) na veľkoobchodnom trhu,“ upozornila vláda. Regulované zložky ceny energií sú určované nezávislým regulátorom, tie však nie sú dôvodom súčasnej situácie zvýšenia cien. „Naopak, národný regulátor aj s využitím už realizovaných opatrení, znížil výšku regulovaných poplatkov,“ dodala vláda.

 

Možno vás zaujme: Štrajkujúci učitelia vyšli do ulíc! Žiadajú lepšie podmienkytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies