Akcionári Monsanto schválili jeho predaj koncernu Bayer

NETKY.SK • 14 December 2016, 12:05 • 2 min
Akcionári Monsanto schválili jeho predaj koncernu Bayer

NEW YORK - Akcionári americkej spoločnosti Monsanto schválili jej predaj nemeckému koncernu Bayer za 66 miliárd USD (62,20 miliardy eur). Transakciu však musia ešte schváliť príslušné regulačné úrady, dokončená by mohla byť koncom roka 2017.

slovakia

left justify in out

Chemický a farmaceutický koncern Bayer zaplatí za akciu najväčšieho producenta osív na svete 128 USD.

 

Oba giganti dúfajú, že regulátory nezablokujú ich dohodu, ktorá by mala priniesť zvýšené výdavky na vedu a výskum a plán na rozvoj globálneho centra pre osivá a biotechnológie v americkom St. Louis.

 

Ak sa obom firmám podarí získať súhlas úradov so zlúčením, vznikne obrí kolos, ktorý bude mať vyše 25-% podiel na trhu s osivami a pesticídmi. Bayer je totiž druhým najväčším hráčom na svetovom trhu agrochemikálií, na ktorom má 18-% podiel a v oblasti produkcie osív je svetovou jednotkou Monsanto s 26-% podielom na trhu.

 

Nie je však isté, ako sa zachová nový americký prezident Donald Trump, či sa po nástupe do funkcie v januári nepostaví do cesty fúziám veľkých firiem, najmä ak je kupec zo zahraničia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies