Aj Holanďania s Belgičanmi si vraj chceli kúpiť MS 2018

NETKY.SK • 25 December 2015, 13:28 • 2 min
Aj Holanďania s Belgičanmi si vraj chceli kúpiť MS 2018

ZÜRICH - Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) preverí podozrenia, že predstavitelia kandidatúry Belgicka a Holandska na usporiadanie majstrovstiev sveta 2018 sa pokúšali zabezpečiť si hlasy podplácaním.

slovakia

left justify in out

Podľa denníka De Volkskrant dostal lobista Amadou Diallo s väzbami na vtedajšieho viceprezidenta FIFA Mohameda bin Hammama približne 10-tisíc eur, aby pomohol pri výbere dejísk v roku 2010 zabezpečiť kandidatúre víťazstvo. Na základe tvrdení o korupcii začal interné vyšetrovanie už aj Kráľovský holandský futbalový zväz (KNVB). Bývalý generálny sekretár KNVB a člen kandidačného výboru Harry Been obvinenia poprel. "Nespomínam si, že by našu kampaň sprevádzalo niečo nekalé," cituje Beena web insidethegames.biz.


Belgičania s Holanďanmi usporiadali spoločne majstrovstvá Európy 2000, ale ich úsilie o pridelenie MS 2018 nebolo úspešné. Výkonný výbor FIFA uprednostnil Rusko, keď už v prvom kole hlasovania vypadlo z hry favorizované Anglicko. Okolnosti a výsledky výberu dejísk MS 2018 a MS 2020 viedli k rozsiahlemu vyšetrovaniu a FIFA sa odvtedy nedokáže vymaniť z bludného kruhu korupcie.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies