Maďarsko neprijme ďalších vojakov NATO

NETKY.SK • 9 Február 2022, 21:51 • 3 min
Maďarsko neprijme ďalších vojakov NATO

BUDAPEŠŤ - Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó takisto vyzval USA, Európu i Rusko, aby pokračovali v rokovaniach v záujme toho, aby zabránili najhoršiemu scenáru v súvislosti so situáciou na Ukrajine.

slovakia

left justify in out

Maďarsko neprijme na svoje územie ďalšie vojenské jednotky NATO, citoval v stredu spravodajca TASR vyjadrenie šéfa maďarskej diplomacie pre spravodajskú televíziu Euronews. Szijjártó sa tak vyjadril v súvislosti s presunmi vojakov NATO, ku ktorým dochádza v dôsledku ukrajinskej krízy v členských štátoch aliancie.

 

img

 

„Spojené štáty poslali ďalších vojakov do Poľska, Nemecko posilnilo jednotky v Litve, vojská NATO sú už umiestnené v Estónsku, Lotyšsku i v Litve,“ povedal Szijjártó a podčiarkol, že na maďarskú pôdu už neprídu ďalšie vojenské jednotky.

 

Prečítajte si tiež: Emmanuel Macron rokoval s ukrajinským prezidentom. Našli spoločnú reč

 

„Nesúhlasili sme a ani s tým nesúhlasíme, pretože už máme na svojom území vojská NATO – maďarskú armádu, ktorá je vo vhodnom stave, aby zaručila bezpečnosť krajiny. Nepotrebujeme teda ďalšie vojská,“ zdôraznil šéf maďarskej diplomacie. „Rusko poslalo vojská k hraniciam Ukrajiny a Spojené štáty tvrdia, že sa tak pripravuje na inváziu. Moskva tieto obvinenia viackrát poprela,“ dodal. 

 

Najviac by prípadným vypuknutím vojenského konfliktu podľa jeho slov trpela stredná Európa.

 

img

 

Možno vás zaujme: Polícia preveruje ministra vnútra

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies