Japonsko vyhostí ôsmich ruských diplomatov a predstaviteľov

NETKY.SK • 8 Apríl 2022, 12:23 • 2 min
Japonsko vyhostí ôsmich ruských diplomatov a predstaviteľov

TOKIO – Japonsko v piatok oznámilo, že vyhostí ôsmich ruských diplomatov a predstaviteľov. Tokio zároveň označilo konanie Ruska na Ukrajine za neakceptovateľné a za porušenie medzinárodného práva. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

slovakia

left justify in out

„Po dôslednom posúdení sme si vyžiadali vyhostenie ôsmich diplomatov z ruského veľvyslanectva v Japonsku a predstaviteľov z Úradu obchodného zástupcu Ruskej federácie,“ uviedla hovorkyňa japonského ministerstva zahraničných vecí Hikariko Ono.

.

Námestník japonského ministra zahraničných vecí Takeo Mori už o tomto rozhodnutí informoval ruského veľvyslanca v Japonsku Michaila Galuzina. Toho na stretnutí s Morim tiež upozornili, že zabíjanie civilistov je vážnym porušením medzinárodného humanitárneho práva a Japonsko ho silno odsudzuje. Japonský rezort diplomacie však upozorňuje na to, že Galuzin medzi vyhostenými diplomatmi nie je.

 

Japonsko sa tak pridalo k mnohým európskym krajinám, ktoré tento týždeň pristúpili k podobnému kroku a vyhostili celé desiatky ruských diplomatov. K tomuto koordinovanému kroku pristúpili niektoré európske krajiny po tom, ako boli z ukrajinského mesta Buča, odkiaľ sa prednedávnom stiahli ruskí vojaci, zverejnené zábery, ktoré zachytávajú telá zabitých civilistov. Ukrajina z ich zabitia viní práve Rusko, ktoré tieto obvinenia popiera. Japonsko sa pripojili okrem toho i k západným sankciám, ktoré boli na Rusko uvalené pre jeho inváziu na Ukrajinu.

 

img

 

Možno vás zaujme: EÚ uvalí sankcie na dve dospelé Putinove dcérytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies