Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Aktivity portálu netky.sk
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Aktivity portálu netky.sk. Otvorte časovú os udalostí.
Víťazný tím - Vadkanyok Čierny Brod
Víťazný tím - Vadkanyok Čierny Brod
18.06.2013 11:03 Relax
XII. ročník súťaže vo varení gulášu v Čiernom Brode
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.06.2013 11:03 Relax

XII. ročník súťaže vo varení gulášu v Čiernom BrodeČIERNY BROD – V sobotu 15.júna 2013 sa v obci Čierny Brod konal už XII. ročník súťaže vo varení gulášu, ktorá opäť prilákala mnoho návštevníkov a súťažných tímov, samozrejme sme nechýbali ani my. Táto súťaž má v obci už mnohoročnú tradíciu a preto sme sa pár otázok spýtali jedného z hlavných organizátorov, sponzora miestneho futbalového oddielu FC Čierny Brod, pána Róberta Ódora a starostu obce, Ing. Pavla Nagya.


Koná sa už XII. ročník tejto súťaže vo varení gulášu. Ako zvládate organizáciu takéhoto podujatia?

Dovoľte mi, aby som vás na začiatku hneď opravil. Futbalový oddiel organizuje túto súťaž s aktívnou podporou obce Čierny Brod.

Organizujete túto súťaž spolu s obcou. Môžete nám teda prezradiť ako toto podujatie vzniklo a akú má históriu?

Celé toto podujatie vzniklo na základe miestneho varenia gulášu v rámci obce ešte v roku 2001 a vďaka milovníkom dobrého gulášu sa zopakovalo aj v roku 2002. Takto z toho vznikla každoročná tradícia. Celkove bola obec Čierny Brod medzi prvými obcami, ktoré usporiadali podobné podujatie.

Koľko tímov sa zúčastnilo tohto ročníka? Bola aj nejaká zahraničná účasť?

XII. ročníka sa zúčastnilo rekordných 20 tímov, zatiaľ však všetky iba zo Slovenska, viac-menej z blízkeho okolia.

Toto bolo pár slov od jedného z hlavných organizátorov a my sme sa následne presunuli k porote, kde sme pár otázok položili predsedovi poroty Ing. Adriánovi Berecovi.

V akých kategóriách sa súťažilo a ako dopadlo celkové vyhodnotenie jednotlivých súťaží?

Súťaž mala iba jedinú kategóriu – navariť najlepší kotlíkový guláš na svete (smiech). Pôvodne sme chceli vyhodnotiť prvé tri miesta, avšak tento rok súťažiaci navarili také chutné guláše, že sme vyhodnotili štyri miesta a dali sme dokonca aj špeciálnu cenu.

Vyhodnotenie:

1. Vadkanyok, Čierny Brod – paprčkový guláš s držkami

2. Štyria králi – srnčí perkelt

3. Školáci, Mostová – hovädzí guláš / Kiss Club – hovädzí guláš

4. Culinka-Montážne služby, Čierny Brod – srnčí guláš / Poľovnícke združenie Košúty – srnčí guláš

Za estetickú úpravu a celkový vzhľad sme udelili aj špeciálnu cenu pre tím DUBOX.

Kto hodnotil navarené pochúťky?

Výtvory jednotlivých tímov hodnotila trojčlenná porota, ktorej som bol predsedom. S hodnotením mi pomáhali páni Adrián Kutruc a Juraj Horváth z galantskej reštaurácie STOP.

Aké špeciality čakali na návštevníkov festivalu?

Súťažiace tímy navarili ozaj chutné guláše o čom svedčí aj rozšírené ohodnotenie tímov, keď ceny dostalo až sedem z nich oproti pôvodne plánovaným trom. Varil sa klasický hovädzí guláš, ďalej srnčí , paprčkový s držkami a jeden tím dokonca navaril guláš z muflóna či typický maďarský fazuľový guláš s údeným kolenom (babgulyás). Okrem toho si návštevníci mohli pochutnať aj na cigánskej pečienke a pečených klobáskach, alebo na chutnom halászlé, ktoré navaril jeden z tímov a mimo súťaže ho pochválila aj porota.

V rozhovore sme pokračovali so sponzorom miestneho futbalového oddielu, pánom Ódorom:

Aká bola tohtoročná návštevnosť?

Tento rok nám dokonale vyšlo počasie a aj vďaka tomu sme dosiahli slušnú účasť. Podľa odhadov podujatie navštívilo okolo 1000 návštevníkov. Vzhľadom na skutočnosti, že v rovnakom termíne sa konali aj ďalšie akcie (otvorenie letnej sezóny na seneckých Slnečných jazerách, Samsung Day v Galante či podobnej gulášovej súťaže v neďalekej Čiernej Vode) sme spokojní.

Na festivaloch zvyčajne vystupujú aj rôzne súbory alebo známe tváre. Kto vystupoval počas XII. ročníka tejto súťaže a aké známe tváre sa v Čiernom Brode objavili?

Podujatie moderoval známy moderátor Laco Kováč, ktorého širšia verejnosť pozná z moderovania show Česko Slovensko má talent Plus a taktiež má vlastnú skupinu Get Explode!. Taktiež hrá po boku česko-slovenskej hudobnej elity ako Peter Nagy, Elán, Katka Knechtová, Janek Ledecký a podobne. Počas varenia gulášu zabával prítomných svojou hrou na rôznych bubnoch a vtipnými glosami. Okrem neho sa na podujatí objavili aj poslanci NR SR Gábor Gál a bývalý minister životného prostredia József Nagy (obaja Most-Híd). Pozvanie do poroty prijal aj známy šéfkuchár Jaroslav Žídek (relácia Áno šéfe-pozn.), avšak nakoniec sa na podujatí neukázal.

Boli na tomto ročníku súťaže vo varení gulášu prekonané nejaké rekordy z minulých ročníkov?

V tomto ročníku bol najväčší záujem v počte prihlásených družstiev, ktorých bolo 27 a samotnej súťaže sa zúčastnilo rovných 20. Do súťaže sa zapojili tímy Every Day, Kalož+Gabi, Playboy Team, Poľovnícky klub Čierny Brod, Culinka-Montážne služby, Grizlis, Školáci-súkromná škola Mostová, Kiss Club, Futbalový oddiel Čierny Brod, Bonita, Žitermasi, DUBOX, Štyria Králi, Veľký Sluha – Nagy+Szolga, Vadkanyok, Most-Híd, Poľovnícke združenie Košúty, Darina Team, Netky.sk a Templári Galanta.

Čo bude čakať návštevníkov na XIII. ročníku súťaže vo varení gulášu, chystáte nejaké novinky?

Určite chceme v tejto tradícii pokračovať a chceme, aby aj na budúci rok prišlo aspoň toľko návštevníkov ako doteraz. Momentálne ešte len vyhodnocujeme aktuálny ročník, takže na novinky máme ešte chvíľku čas.

Aké sú plány do budúcna?

Obyvateľov našej obce spája hlavne šport, najmä futbal a preto sme radi, keď sa nám podarí ľudí vylákať von na takéto spoločenské akcie. Rozhodne by sme chceli rozšíriť úroveň podujatia a ešte viac skvalitniť gastronomický servis, organizačné detaily a zachovať júnový termín súťaže. Boli by sme radi, keby sa nám podarilo dosiahnuť medzinárodnú účasť súťažiacich, prilákať nejakých šéfkuchárov z Českej Republiky a Maďarska a taktiež viac známych tvárí a možno aj televíziu. Úroveň pozdvihol už v XI. ročníku kulinársky špecialista a poradca, Ing. Adrián Berec a určite s ním počítame aj do budúcna. V septembri uvažujeme nad usporiadaním I. ročníku Lečo Festivalu, ktorý sa bude konať taktiež v Čiernom Brode a v decembri sa uskutoční už III. ročník zabíjačkovej súťaže, kde si návštevníci môžu pozrieť ukážku zabíjačkových tradícií.

Na záver ešte pán Róbert Ódor dodal: „Ďakujeme všetkým zúčastneným tímom za skvelú atmosféru a chutné kulinárske výtvory. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí nám pomohli pri organizovaní tohto podujatia a taktiež za podporu obecného zastupiteľstva, bez ktorého by takéto podujatie nebolo možné zabezpečiť na rovnakej úrovni.“

My ešte dodáme, že tím Netky.sk sa umiestnil na 7.mieste a v budúcom ročníku zabojujeme o ešte lepšie umiestnenie. Na XIII. ročník tejto vydarenej súťaže sa už tešíme a prajeme ešte viac spokojných návštevníkov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  -tt-, bonitaga.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok