Vo finále MS vo futbale do 20 rokov sa stretnú Taliansko a Uruguaj

NETKY.SK • 9 Jún 2023, 10:00 • 2 min

LA PLATA - Vo finále MS vo futbale do 20 rokov sa stretnú Taliansko a Uruguaj. Vo štvrtkovom semifinálovom dueli na štadióne Diega Armanda Maradonu v La Plate zdolali Uruguajčania hráčov Izraela 1:0.

Autorom víťazného gólu juhoamerického tímu bol v 61. minúte Anderson Duarte. V druhom dueli zdolali Taliani Kórejskú republiku 2:1. Taliani išli do vedenie po góle Cesareho Casadeia, na 1:1 vyrovnal z penalty Lee Seung Won. V 86. minúte rozhodol o triumfe favorita striedajúci Simone Pafundi. Uruguaj sa dostal do finále turnaja aj v rokoch 1997 a 2013, v oboch zápasoch prehral. Najskôr s Argentínou a potom s Francúzskom. Taliansko si vo finále na MS zahrá po prvý raz. V nedeľu o 19.30 SELČ je na programe zápas o 3. miesto Izrael - Kórejská republika, o 23.00 SELČ je úvodný výkop súboja o zlato.

Uruguajský hráč Juan De Los Santos (vpravo) bojuje o loptu s Izraelčanom Ilayom Feingoldom.

MS do 20 rokov - semifinále: Taliansko - Kórejská republika 2:1 (1:1) Góly: 14. Casadei, 86. Pafundi - 23. Lee Seung-won (z 11 m) /Taliansko postúpilo do finále/ Uruguaj - Izrael 1:0 (0:0) Gól: 61. Duarte /Uruguaj postúpil do finále/ ďalší program: nedeľa 11. júna o bronz 19.30 SELČ Izrael - Kórejská republika finále 23.00 SELČ Taliansko - Uruguaj.