Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
5. dec. 2021Oto
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Každá osoba, ktorá príde od 9. júla na Slovensko sa musí registrovať na stránke eHranica.
Každá osoba, ktorá príde od 9. júla na Slovensko sa musí registrovať na stránke eHranica.
03.07.2021 08:42 Domov
Po príchode na Slovensko sa budú musieť do ehranice registrovať aj zaočkované osoby
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.07.2021 08:42 Domov

Po príchode na Slovensko sa budú musieť do ehranice registrovať aj zaočkované osobyBRATISLAVA – Každá osoba, ktorá príde od 9. júla na Slovensko sa musí registrovať cez web eHranica. Registrovať sa musia pri každom vstupe.


Výnimku majú z tejto povinnosti majú deti do 12 rokov a osoby, ktoré prechádzajú cez Slovensko. Informoval o tom Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR. Formulár nájdete TU.

 

Kto je považovaný za zaočkovaného?
Eliáš upozornil, že plne zaočkovaným osobám platí prvá registrácia nasledujúcich šesť mesiacov. Osoba je podľa vyhlášky plne zaočkovaná, ak je najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny alebo najmenej 21 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii jednodávkovej vakcíny či najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 

Okrem COVID-preukazu Európskej únie (EÚ) alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku sa môžu osoby preukazovať aj potvrdeniami z iných krajín. Podmienkou však je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku.

 

Osoba je plne zaočkovaná, aj keď je po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou alebo dvojdávkovou schémou, a to okamžite po podaní prvej dávky, avšak prvá registrácia jej platí iba prechodne do 9. augusta 2021.

 

Aj pre osoby od 12 do 18 rokov platí prvá registrácia do 9. augusta. Osobám cestujúcimi za diagnostikou alebo liečbou platí prvá registrácia jeden týždeň.

 

Mohlo by vás zaujímať: ÚVZ vydal pokyny pre tranzit. Kamionisti sa musia držať na týchto trasách!

 

Pendlerom postačí jedna regisrácia
Do 1. septembra postačí jedna registrácia osobám, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku a miesto výkonu práce v susedných štátoch, krajinách EÚ alebo na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku alebo Švajčiarsku, pričom za posledných 14 dní navštívili iba tieto krajiny a cestujú iba za prácou.

 

Tiež to postačí osobám, ktoré majú trvalý pobyt alebo pobyt v krajinách EÚ, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku alebo vo Švajčiarsku a v prípade Ukrajiny do 100 km cesty od otvoreného hraničného priechodu, miesto výkonu práce na Slovensku a cestujú iba za prácou.

 

Jedna registrácia do septembra postačí aj občanom Slovenska, ktorí bývajú v prihraničných oblastiach susedných štátov do 100 km od otvoreného hraničného priechodu.

Prečítajte si tiež: Je to čierne na bielom. Od piatka platí pre nezaočkované osoby vracajúce sa zo zahraničia 14. dňová karanténa

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky KZ

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok