Testovaných na slovensku
188235
Infikovaných na slovensku
1528
Infikovaných svetovo
6941564
Úmrtí svetovo
400862
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. jún. 2020Norbert
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
28.05.2019 15:12 Relax
Vášnivý fanúšik Star Wars premenil observatórium na R2-D2
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.05.2019 15:12 Relax

Vášnivý fanúšik Star Wars premenil observatórium na R2-D2ZWEIBRÜCK - Hubert Zitt, profesor na Zweibrückenskej univerzite aplikovaných vied a známy svojimi prednáškami o filmoch Star Trek a Star Wars, spolu s malým tímom, transformoval observatórium v nemeckom meste Zweibrück Observatórium prírodovedných spolkov na gigantickú skupinu R2- D2.


Sci-fi profesor ukončil projekt v septembri 2018, za pomoci svojho švagra Horsta Helleho, majstra Klausa Ruffinga a niekoľkých pomocných študentov.

 

Najpozoruhodnejším fanúšikom re-dizajnu bol herec Hviezdnych vojen Mark Hamill, ktorý o tom napísal: “Observatórium R2-D2 premenilo Nemcov na veľkých fanúšikov.“

 

 

Veľkolepý, Zitt a jeho tím nie sú prvými fanúšikmi, ktorí dokončili výzvu pre návrh Star Wars. Observatórium na Carleton College v Minnesote sa v roku 2010 zmenilo tiež na R2-D2.

 

Hubert Zitt môže byť teraz známy pre svoje Star Wars a Star Trek expertízy. Získal doktorát na Saarlandskej univerzite v oblasti systémovej teórie elektrotechnológie a teraz je profesorom v odbore na Univerzite aplikovaných vied, Kaiserslautern, Zweibrücken. Keď nevyučuje elektrotechnológiu, šíri informácie o svojej obľúbenej sci-fi pop kultúre.

 

 

Získal celosvetové uznanie ako Global Top Speaker pre svoje prednášky o Star Trek. Prvá z nich bola “vianočná prednáška“, na ktorej predstavil tému v jedinečnom štýle. V roku 2005 absolvoval prednášky na cestách do iných miest na iných univerzitách a kongresoch, ako je napríklad FedCon, najväčší európsky vedecký kongres.

 

 

Zitt získal toľko uznania vo svojom odbore, že napísal predslov knihy “Star Trek v Nemecku”. V jesennom semestri toho istého roku, sa profesor stal pravidelným prednášajúci na Univerzite vteleného slova v San Antoniu v Texase, kde vyučuje fyziku Star Trek.

 

Budeme netrpezlivo čakať, kým uvidíme, čo tento hardcore fanúšik pre nás bude opäť pripravuje.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky BL

Foto:  TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok