Testovaných na slovensku
183764
Infikovaných na slovensku
1526
Infikovaných svetovo
6591857
Úmrtí svetovo
388353
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Brexit
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Brexit. Otvorte časovú os udalostí.
Vyzerá to tak, že vplyvom brexitu bude ohrozená ekonomika kráľovstva.
Vyzerá to tak, že vplyvom brexitu bude ohrozená ekonomika kráľovstva.
11.06.2019 14:18 Zahraničie
Británia sa pri svojom odchode z EÚ musí pripraviť na ekonomický šok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.06.2019 14:18 Zahraničie

Británia sa pri svojom odchode z EÚ musí pripraviť na ekonomický šokLONDÝN - Počas dnešného dňa sa Michael Saunders, člen menového výboru centrálnej banky Bank of England (BoE) vyjadril, že odchod Británie z Európskej únie, ktorý sa uskutoční 31. októbra bez akejkoľvek dohody, bude mať za následok obrovský ekonomický šok. Firmy totiž nebudú schopné pripraviť sa na dlhodobé následky.


"Brexit bez dohody bude mať pravdepodobne výrazný nepriaznivý vplyv na dlhodobé rastové vyhliadky Spojeného kráľovstva v dôsledku zredukovanej otvorenosti voči medzinárodnému obchodu s tovarom aj službami," uviedol Saunders v písomnej výpovedi adresovanej parlamentu.

 

 

Skonštatoval, že úrokové sadzby by sa mohli pohybovať v oboch smeroch po brexite bez dohody. Dôvodom je riziko slabšej libry a veľkého šoku po zdražení dodávok tovarov do Británie, čo poženie nahor infláciu. Finančné trhy očakávajú, že BoE pravdepodobne zníži úrokové sadzby na podporu ekonomického rastu po tvrdom brexite bez dohody.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Old and new... #cityoflondon #oldandnew #notworkingtoday #atleastitsnotraining #bankofengland

Príspevok, ktorý zdieľa Luciana Ion (@luciana.ion),

 

Aj ďalší hlasujúci o úrokových sadzbách BoE - Gertjan Vlieghe sa počas dnešného dňa vyjadril, že riziká pre ekonomiku sa zhoršili od mája, keď centrálna banka zverejnila svoje najnovšie prognózy. "Myslím si, že nové správy a údaje sú od mája tak trocha sklamaním, a to ako z hľadiska rizika globálneho poklesu, tak rizík spojených s poklesom domácej ekonomiky. V oboch prípadoch sa (riziká) zintenzívnili," povedal Vlieghe.

 

 

Reagoval tak na otázku, či súhlasí s kolegami vo veci ohľadom potrebného zvyšovania úrokových sadzieb rýchlejšie, než investori očakávajú. vyjadril sa tak v rámci diskusného panelu v Národnom inštitúte pre ekonomický a sociálny výskum.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, Instagram, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok