Testovaných na slovensku
10288
Infikovaných na slovensku
426
Infikovaných svetovo
937560
Úmrtí svetovo
47428
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
2 mesiace pred vypuknutím vírusu v Číne, boli už Američania údajne nakazení.
2 mesiace pred vypuknutím vírusu v Číne, boli už Američania údajne nakazení.
19.03.2020 13:42 Zahraničie
V Amerike boli ľudia nakazení mesiace pred vypuknutím COVID-19 v Číne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2020 13:42 Zahraničie

V Amerike boli ľudia nakazení mesiace pred vypuknutím COVID-19 v ČíneSituácia okolo celosvetovej pandémie, ktorá je spôsobená šírením vírusu COVID-19, je viac ako podozrivá. V histórii ľudstva sa ešte nestalo, aby krajiny reagovali tak rýchlo v oblasti uzatvorenia svojich hraníc a prerušenia medzinárodných letov. Továrne zastavujú výrobu a preprava je veľmi obmedzená. Vedia snáď americké špičky niečo, čo my nie?


Netradičné z pohľadu sv. ekonomiky 

Svetová ekonomika funguje vďaka určitým pravidlám. Jednotlivé vlády jednoducho nemôžu robiť kroky, ktoré by ohrozili dcérsku spoločnosť nejakého veľkého podniku, ktorý vďaka globalizácii funguje na viacerých kontinentoch. V situácii, keď sa na svete šíri vírus COVID-19, však môžu ktorékoľvek krajiny vyhlasovať karanténu, obmedziť dopravu a pod. Z hľadiska riadenia svetovej ekonomiky je to neprirodzený jav. Samo o sebe by to mohlo o niečom vypovedať, a síce, že politickí lídri majú strach pred niečím vážnejším, ako je chrípka.

 

 

Priznanie pred kamerami

Riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu nákaz (CDC) Robert Redfield sa pred celým americkým kongresom minulý týždeň (11.3. 2020) priznal, že v USA zomierali pacienti na koronavírus už dávno predtým, ako bola táto nákaza objavená v čínskom Wu-chane. Ako dôkaz prikladáme video.

 

Celé vypočúvanie pred kongresom si môžete pozrieť tu.

 

Otázky na riaditeľa CDC

Americký kongres vtedy zasadal z dôvodu šírenia COVID-19. Šéf CDC zareagoval na otázku jedného z kongresmanov, či mohla už v minulosti nastať situácia, kedy došlo k chybnej diagnóze amerických pacientov, ktorí boli údajne nakazení chrípkou, no v skutočnosti to mohol byť vírus COVID-19. Ďalšia otázka bola smerovaná na posmrtné diagnostické testy, že či ľudia skutočne umreli na chrípku, alebo na niečo iné.

 

 

Odpoveď Redfielda bola priama: "Testy spätne preukázali, že v niektorých prípadoch sa u pacientov, ktorí boli v minulosti označení za obete chrípky potvrdilo, že v skutočnosti zomreli na COVID-19."

 

Reakcia Číny

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lijian Zhao obvinil po tomto vyjadrení USA z toho, že koronavírus do Číny dostali americkí armádni športovci. Minulý rok sa totiž vo Wu-chane konali tzv. "Military World Games", teda svetové vojenské hry, na ktorých nemohli chýbať ani zástupcovia USA. Takto vyzeralo propagačné video hier pred začiatkom ich konania.

 

 

Zhao na základe tejto skutočnosti vyzval USA, aby svetu odhalili svojho pacienta 0, ktorý bol nakazený koronavírusom v USA dva mesiace predtým, ako to celé vypuklo v Číne. Spojené štáty ale túto informáciu neposkytnú, pretože podľa Retfielda disponuje krajina testovacími sadami na koronavírus len od začiatku marca tohto roku. Navyše, ako sám ďalej pokračoval, nie všetky nemocnice v USA sú vybavené monitorovacími zariadeniami CDC, ktoré by boli schopné sledovať priebeh ochorenia s príznakmi zápalu pľúc, ako hlavného indikátora pri SARS, MERS alebo koronavírusoch.

 

 

Začiatok nákazy v Číne

Mimochodom údaj o prvom nakazenom Číňanovi vo Wu-chane bol zaznamenaný ešte v novembri minulého roku. Sami Číňania si neboli istí, či sa nejedná len o vážnejší prípad chrípky. Až následne, keď sa v polovici decembra nakazilo ďalších 12 ľudí, ktorí mali rovnaké príznaky, informácia o šírení nového vírusu sa dostala do sveta.

 

 

Proti USA však nevystúpila len Čína. Česká virologička Soňa Petková uviedla, že COVID-19 podľa svojich znakov mohol byť vytvorený jedine v laboratóriu.

 

 reklama


reklama


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, TASR, Instagram, SITA, YouTube, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok