Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Spevák Ivan Tásler s Cenou SOZA
Spevák Ivan Tásler s Cenou SOZA
02.10.2019 07:44 Kultúra
Udelili Ceny SOZA: Títo hudobníci si prevzali bronzové sošky
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2019 07:44 Kultúra

Udelili Ceny SOZA: Títo hudobníci si prevzali bronzové soškyBRATISLAVA - Zástupcovia Slovenského ochranného zväzu autorov (SOZA) udelili v utorok večer na slávnostnom galavečere v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava Ceny SOZA za rok 2018. Ocenení si odniesli bronzové plastiky s názvom Eurydyka sochárky Jany Brisudovej.


Cenu pre skladateľa najhranejších hudobných diel si prevzal Ivan Tásler, cena pre textára najhranejších hudobných diel putovala do rúk Vladimíra Krausza, cenou pre najúspešnejšieho mladého autora sa tento rok môže pochváliť speváčka Celeste Buckingham, najhranejšou skladbou sa stala pesnička Words Emmy Drobnej, za ktorou stojí dvojica Peter Graus a Tomáš Zubák z Creative Music House, cenu za zvukový nosič si prevzal Kali za album Dovi, dopo a cena za najvyšší podiel domáceho repertoára vo vysielaní patrí Rádiu Sity.

 Okrem toho zástupcovia SOZA udelili počas večera štyri honorárne ceny. Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo si prevzal slovenský skladateľ súčasnej vážnej hudby Vladimír Bokes, cenu za významný podiel uvádzania domácej tvorby v zahraničí dostal Richard Müller a in memoriam si organizátori večera pripomenuli skladateľa Mareka Brezovského a dirigenta a klaviristu Frica Kafendu, ktorých mená zapísali do Zlatej knihy SOZA.

 Videozostrihom vyjadrení do skladby Srdce kapely Hex si prítomní zaspomínali aj na nedávno zosnulého speváka a skladateľa Petra „Ďuďa“ Dudáka. Ivan Tásler mu symbolicky venoval ocenenie, ktoré počas večera získal.

Samotné odovzdávanie cien zároveň oživilo viacero hudobných vstupov. Eva Šušková a klavirista Ivan Schiller predviedli hneď v úvode podujatia Nočnú pieseň Frica Kafendu, na pódium sa postavila aj Celeste Buckingham s pesničkou Time Is Ours a Kali so skladbou Letový režim a svoje umenie predviedol tiež Oskar Rózsa, ktorý zahral jeho a Brezovského spoločnú skladbu Niekde zvoní hrana. V podaní Ivana Schillera mohli hostia a hostky počuť ešte prelúdium a fúgu č. 12, C-dur Vladimíra Bokesa a galavečer zakončili spoločným vystúpením Kali a IMT Smile piesňou Poď so mnou.

 


Moderátorkou večera bola Vera Wisterová.

ŠTATISTICKÉ CENY SOZA ZA ROK 2018:
Cena SOZA pre skladateľa najhranejších hudobných diel - Ivan Tásler
Cena SOZA pre textára najhranejších hudobných diel - Vladimír Krausz
Cena SOZA pre najúspešnejšieho mladého autora - Celeste Buckingham
Cena SOZA za najhranejšiu skladbu - Words - Peter Graus, Tomáš Zubák / Emma Drobná
Cena SOZA za zvukový nosič - Kali - Dovi, dopo (Kali Records)
Cena SOZA za najvyšší podiel domáceho repertoáru vo vysielaní - Rádio Sity
 reklama


Zdroj: SITA / netky MS

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok