Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
28.02.2020 06:21 Zaujímavosti
Ublížili jej, ona im za to kúpila dar
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.02.2020 06:21 Zaujímavosti

Ublížili jej, ona im za to kúpila darHnevať sa dá na všeličo. Rozčuľuje sa, keď systém zlyháva a ten nedostatok dokonalosti má vplyv na život. Hnevá sa, keď človek dostáva kritiku, keď je k niekomu ústretový a on mu to oplatí ohováraním. Zdvíha sa vlna odporu, keď ten, kto sľúbil lásku, napokon odstúpil a z toho vyznania ostal len prach.


Bez dôvery to nejde
Kde je tá vernosť, kde vymizol ten cit?


Hnevu predchádza dôvera. Nedá sa pocítiť príchuť zrady, pokiaľ nebolo predtým vytvorené puto. Inak by to predsa tak nebolelo, inak by sa tak ťažko nezaspávalo, prehĺtanie sústa by nebolo také zdĺhavé. V duši sa potom nakreslí čierna bodka, tá svedčí o sklamaní. A neodpustenie je potom len odpoveďou na nevyslovenú otázku.

 

 

Trochu nevydarený obed
Nastala obedňajšia prestávka a ona sa rozhodla vychutnať si ju. Štedrá porcia dobre uvareného jedla v reštaurácii mala byť jednou z možností, ako si zabezpečiť príjemné popoludnie. Nechýbala jej ani spoločnosť, a tak sa na vybranom mieste zahĺbila do rozhovoru.


Vtom jej ale čosi udrelo do oka. O niekoľko stoličiek pred ňou, sa smiala dvojica. Premýšľala, že ju pozdraví, veď oboch poznala. Jeden bol dokonca jej spolupracovník, udržiavala s ním taký pracovný vzťah, ktorý sa nezaobišiel bez viery v dobré. Než ale stihla vstať a naplniť svoj zámer, prenikol k nej útržok konverzácie, ktorú dvojica viedla. Otvorenými ústami dala najavo prekvapenie. Spoločnou témou bola ona! Hovorilo sa o nej vôbec nie lichotivým spôsobom, naopak, urážka a výsmech padali z každého slova.

 

Dar
Po prvotnom spamätaní sa nasledovala trpkosť. Myseľ jej znovu a znovu pripomínala, ako hrubo sa o nej vyjadrovali, aké nepravdy si medzi sebou o nej vymieňali. V jej vnútri narastal zmätok a hnev. Spytovala sa, ako by sa mala správať, ako im naznačiť, že vie o zrade. V modlitbe ju však Boh postavil pred rozhodnutie, ktoré vonkoncom nebolo ľahké učiniť. „Kúp im dar," nabádal ju.

 


Zasmiala sa, ale smiech to nebol veselý. Pocity jej našepkávali čosi iné, ale ona vedela, že ak má kráčať v šťastí, neodpustenie jej v tom bude brániť. A tak to urobila. Kúpila dva dary a poslala im ich. Nijako sa im nemstila, nebrala si ich do úst, aby im poškodila povesť. Biblia ju naučila, že má milovať nepriateľov a bez ohľadu na to, aké veľké je ukrivdenie, Boh by nežiadal niečo, čo človek nie je schopný vykonať.

 

Je to liek
Odpustenie lieči dušu. Je to ono, ktoré zdvíha zo zeme, keď je pád príliš tvrdý a telu sa akosi nechce postaviť. Odpustenie je vitamín, ktorý sa má preventívne užívať proti budúcemu zatrpknutiu. Kto raz zatrpkne, znecitlivie. A ten, kto znecitlivie, nebude sa nikdy skutočne smiať.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok