Triumf francúzskeho Lyonu vo finále Ligy majsteriek

NETKY.SK • 27 Máj 2016, 08:15 • 2 min

REGGIO EMILIA - Futbalistky francúzskeho klubu Olympique Lyon po tretí raz triumfovali v Lige majsteriek. Vo štvrtkovom finálovom stretnutí edície 2015/2016 zvíťazili Lyončanky v talianskom meste Reggio Emilia nad hráčkami nemeckého zástupcu VfL Wolfsburg 4:3 na strely zo značky pokutového kopu, po 90 minútach aj po predĺžení bol stav nerozhodný (1:1).

Skóre duelu otvorila už v 12. min nórska útočníčka Lyonu Ada Hegerbergová, "vlčice" si vynútili predĺženie až v 88. min gólom Alexandry Poppovej. Tridsať minút navyše neprinieslo žiadny presný zásah, rozhodnúť musela penaltová lotéria. Lepšie začali Nemky, ktoré po tretej sérii priebežne viedli 3:2, v zostávajúcich dvoch sériách však uspeli už len hráčky francúzskeho družstva a pridali tretiu hviezdu k celkovým prvenstvám z rokov 2011 a 2012. Wolfsburg má na svojom konte dva triumfy v LM (2013, 2014). Vlaňajší šampión, nemecký 1. FFC Frankfurt, v tohtosezónnej edícii skončil už v semifinále, rovnako pochodil aj jeho minuloročný finálový súper - parížsky Saint-Germain.

Štvrtkový duel v Reggio Emilia mal ambíciu byť predkrmom pred sobotňajším finále Ligy majstrov na milánskom San Sire, v ktorom si zmerajú sily futbalisti madridských klubov Real a Atlético.

Liga majsteriek 2015/2016 vo futbale - finále - Reggio Emilia (Tal.) - štvrtok:
VfL Wolfsburg (Nem.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1), 3:4 na strely zo značky pokutového kopu - Lyon triumfoval v Lige majsteriek
Góly: 88. Poppová - 12. Hegerbergová

Pokutové kopy: Poppová - 1:0, Hegerbergová nepremenila, Kerschowská - 2:0, Schelinová - 2:1, B. Peterová - 3:1, Renardová - 3:2, N. Fischerová nepremenila, Bathyová - 3:3, Bussagliová nepremenila, Kumagajová - 3:4