Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.01.2023 17:30 Domov
Advokátska komora a Právnická fakulta Trnavskej univerzity podpísali dohodu o spolupráci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2023 17:30 Domov

Advokátska komora a Právnická fakulta Trnavskej univerzity podpísali dohodu o spolupráciTrnava - Dohodu o spolupráci v oblasti vzdelávania, vedy, výskumu a prípravy absolventov práva na výkon ich budúcich povolaní uzatvorili v Trnave Slovenská advokátska komora (SAK) a Právnická fakulta (PF) Trnavskej univerzity (TU).


Zameriava sa na klinické právne vzdelávanie, v rámci ktorého sa pod odborným dohľadom môžu uskutočňovať vybrané právno-aplikačné aktivity, ktoré nie sú právnym poradenstvom. Informoval o tom mediálny odbor SAK. Dohodu za PF podpísala dekanka Andrea Olšovská, za SAK predseda Martin Puchalla. SAK má už obdobné dohody uzatvorené s právnickými fakultami v Bratislave aj v Košiciach, táto forma spolupráce sa podľa SAK ukázala ako prínosná pre advokáciu i akademickú sféru. "Tešíme sa na spoluprácu, ktorej cieľom sú nielen konkrétne vzdelávacie aktivity, ale najmä spoločný záujem posilňovať potrebné hodnotové vnímanie práva," povedal predseda SAK. PF považuje podľa Olšovskej spoluprácu s partnermi, ktorí reprezentujú právnické profesie, za dôležitú. "Vnímame to ako významný krok prehlbujúci doterajšiu kooperáciu fakulty s členmi a regionálnymi zástupcami SAK. Záujem SAK o právnické vzdelávanie považujeme za prínosný a obohacujúci," dodala. reklama


Zdroj: TASR/ KB

Foto:  wikipediaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok