Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. sep. 2020Václav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Bella Hadid
Bella Hadid
19.10.2019 08:16 Osobnosti
Toto je podľa vedcov dokonalá tvár a najkrajšia žena sveta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.10.2019 08:16 Osobnosti

Toto je podľa vedcov dokonalá tvár a najkrajšia žena svetaBRATISLAVA - Každý vie, že krása je subjektívna, no zdá sa, že niektorých stále máta odpoveď na otázku, kto je tým úplne najkrajším človekom. Najnovší výskum sa rozhodol zmerať krásu a zameral sa na ženy, medzi ktorými hľadal tú "najdokonalejšiu tvár". A kto vyhral?


Každému sa páči niečo iné a ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí. Existuje ale technika, ktorou sa dá určiť dokonalá krása ženskej tváre. Podľa výskumu má najdokonalejšiu tvár americká modelka Bella Hadid. Na druhom mieste skončila speváčka Beyoncé a zle nedopadli ani Kate Moss alebo Ariana Grande.

 

Plastický chirurg Julian De Silva vytvoril špeciálnu vedeckú rovnicu, ktorá pomocou zlatého rezu dokáže určiť dokonalú ženskú tvár. Existujú vraj predpoklady ženských rysov, ktoré sa dokážu najviac priblížiť gréckej dokonalosti. Výskum realizovala špeciálna počítačová mapovacia technika, ktorú De Silva využíva pri plastických operáciách. Podľa tejto rovnice vyšlo, že najdokonalejšiu tvár na svete má aktuálne modelka Bella Hadid. Dokonalosti zlatého rezu sa priblížila na 94,35%. "Jej oči, obočie, nos, pery, brada, čeľusť a tvar hlavy sa najviac približujú k antickej myšlienke ideálu," uvádza Daily Mail.