Tipsport extraliga: HK Orange si poradil s hokejistami Piešťan 2:1

NETKY.SK • 25 Október 2013, 09:11 • 2 min

PIEŠŤANY - Do prvej vážnejšej príležitosti duelu sa dostal domáci Stupka, ktorého v prieniku na Sabola v 4. minúte dokázala v rozhodujúcom momente zastaviť až obrana hostí. O dve minúty sa v nájazde na brankára dvadsiatky ocitol aj Haring, no ani ten gólovo nepochodil.

Piešťany sa tešili z gólu napokon v 11. minúte, keď sa puk po Škadrovej strele odrazil do Lušňákovej hokejky do bránky. V závere úvodnej tretiny sa ešte pred Sabolom ocitol Škadra, jeho pokus si ale nenašiel cestu za bránkovú čiaru. Domáci začali aktívne aj druhú tretinu, neskôr však prebrali opraty duelu do rúk reprezentanti a dvoma gólmi dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. V 29. minúte vyrovnal počas presilovky Rzavský, keď puk zasunul za Ondrejku nikým nekrytý pri pravej žŕdke. Následný obrat prišiel v 38. minúte, keď Šimun prenechal puk v ideálnej pozícii na kruhu Kolenovi a ten krásnou strelou rozvlnil sieť - 1:2.

Piešťany mohli vyrovnať na začiatku tretej časti hry, Bartánus však sám pred Sabolom so zakončením z prvej neuspel. Mladíci sa následne veľmi dobre bránili a Sabol nemal veľa práce. Domáci sa síce snažili o minimálne vyrovnávajúci gól, ale v závere sa im nepodarilo prekonať Sabola ani počas hre bez brankára. Dvadsiatka si tak po výhrach nad Skalicou, Martinom a Trenčínom pripísala už aj skalp Piešťan.

ŠHK 37 Piešťany - HK Orange 20 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 11. Lušňák - 29. Rzavský, 38. Kolena. Vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Brath, Šefčík, 973 divákov

ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka - Bučka, Drgoň, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, Cunik, Hruška - S. Saliji, Nemec, Melichárek - J. Ručkay, Lelkeš, Haring - Lušňák, Mišura, Bartánus - Stupka, Holovič, Toman

HK Orange 20: Sabol - Černák, Valjent, Gachulinec, Luža, Predajniansky, Dinda, Rusina, Bačik - Tibenský, Kolena, Šimun - Rzavský, Gašpar, Horanský - Koyš, Rehák, Horvát - Schroner, Mlynčár, Skalický