Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. dec. 2022Marína
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.11.2022 07:00 Zaujímavosti
Tajomstvá Biblie: Na svete sa nenájde nikto, kto by nás pochopil lepšie ako Boh
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2022 07:00 Zaujímavosti

Tajomstvá Biblie: Na svete sa nenájde nikto, kto by nás pochopil lepšie ako BohNiekedy zabúdame na to, akú veľkú, priam obrovskú moc má porozumenie. Neuvedomujeme si, aké je všetko hneď ľahšie, ako sa desaťhlavý drak ihneď zmení na mravca, keď nájdeme niekoho, aspoň jedného, kto nám skutočne, a nielen slovami, rozumie.


Áno, keď neprežívame nič také strašné, kvôli čomu by sme prelievali slzy a míňali vreckovky, vtedy na tom až tak nezáleží. Až tak to nepotrebujeme. Akonáhle však život prinesie nečakané, a nie práve radostné, potom sa nás snažia utešiť.

 

„Rozumiem ti, chápem, ale...“

„Je mi to tak ľúto, rozumiem ti.“

Pravdou však je, že pokiaľ nešli v našich topánkach, nemôžu nás pochopiť. Pokiaľ sa nepotkli tam, kde my a nekrvácali tak ako my, potom nevedia nič.

 

Telefonát

 

Bol to úplne obyčajný telefonát, taký, v ktorom by sme najmenej predpokladali niečo hlboké. Len organizačné veci, dohováranie sa dvoch celkom cudzích žien, ktoré sa nepoznali. Vedeli len mená, netušili nič o príbehoch, o minulosti. A zrazu, z ničoho nič, sa téma trochu zvrtla.

 

„Viete, ja nejako už nemám rada svoje narodeniny. Teda niežeby som ich vyslovene neznášala, len každý rok v tom čase, tesne pred mojimi narodeninami, mi niekto zomrel,“ povedala jedna.

Tej druhej sa stiahlo hrdlo a v hrudi sa jej rozlial čudný pocit. Nebol to súcit, hoci aj ten cítila, ale hlavne niečo iné. Akúsi úľavu, že niekto jej rozumie. Nepovedala to nahlas, ale stalo sa jej niečo veľmi podobné. Aj ona stratila, aj ona pochovala a tiež v mesiacoch blízko k narodeninám, čo spôsobilo, že si ich odvtedy nevedela vychutnať.

 

Nevedela

 

Tá žena ani len netušila, že jej práve toto chýbalo, že jej chýbalo porozumenie, až keď ho dostala, vtedy si všetko uvedomila. Ešte však k prvému zisteniu pridala aj druhé, zatvorila oči a v modlitbe predniesla Bohu:

„Aj táto neznáma mi rozumie a je to úžasné. Prepáč ale, že som ťa nevnímala. Viem totiž, že ty mi aj tak rozumieš zo všetkých najviac, a keby som si túto skutočnosť uvedomovala každý deň, dýchalo by sa mi oveľa lepšie.“

 

Ježiš

 

Aj Ježiš, dokonalý Boží syn, ktorý navštívil nedokonalý svet, si prešiel útrapami ako každý jeden z nás. Bol pokúšaný, bol zradený, a nie hocikým, ale tými najbližšími, klamali ho a správali sa pokrytecky, lebo raz mu kričali na slávu a vzápätí ho šli kameňovať, aj on bol všetkými opustený. Ranený fyzicky a emocionálne. Vždy každému činil len dobro, a oni sa mu odplatili zlom. Aj on vie, aké to je, ako chutí osamelosť a úzkosť, lebo tá jeho úzkosť bola strašná, potil krv a horko plakal. Kto by teda rozumel lepšie ako on? Žime s vedomím, že sme prijatí, milovaní, niekto nás chápe. Niekto, komu sa nik nevyrovná. Niekto, kto stvoril viditeľné aj neviditeľné. Niekto, kto nás povedie aj v tme.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok