Slovan v 3. predkole Ligy majstrov nastúpi proti Haife, Galatasaray nezaváhal

NETKY.SK • 3 August 2023, 08:20 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nastúpia v 3. predkole Ligy majstrov 2023/2024 proti Maccabi Haifa. Prvý duel odohrajú "belasí" 9. augusta doma, odveta v Izraeli je na programe 15. augusta.

Haifa zvíťazila v odvete 2. predkola nad Šeriffom Tiraspoľ 4:1 po predĺžení. Prvý zápas na ihrisku moldavského tímu prehrala 0:1 a ani doma nezačala dobre, keď sa hosťujúci Amine Talal presadil v 20. minúte z penalty. Izraelský majster však dokázal dvoma gólmi dostať stretnutie do predĺženia, v ktorom pridal ďalšie presné zásahy a tešil sa z postupu. Klaksvík, ktorý v 1. predkole LM prekvapujúco postúpil cez favorizovaný Ferencváros Budapešť, vyradil aj švédsky BK Häcken. Po remízach 0:0 z prvého zápasu a 3:3 z druhého musel rozhodnúť o postupujúcom až jedenástkový rozstrel, ktorý po výsledku 4:3 zvládol faerský majster. Naopak, belgický Genk v základe so slovenským stredopoliarom Patrikom Hrošovským neuspel proti Servette Ženeva. Po remíze 2:2 aj v tomto stretnutí rozhodol jedenástkový rozstrel, v ktorom švajčiarske mužstvo triumfovalo 4:1. Hrošovský nepremenil prvý pokus. Úlohu favorita potvrdil dánsky FC Kodaň, ktorý v zostave s Denisom Vavrom vyhral v domácej odvete nad Breidablikom Kópavogur 6:3 a suverénne postúpil celkovým skóre 8:3

Ďalej ide aj poľský majster Raków Čenstochová, ktorému po domácom víťazstve 3:2 stačila na ihrisku azerbajdžanského Karabachu aj remíza 1:1. V 3. predkole si zahrá aj chorvátsky tím Dinamo Záhreb. Po triumfe 4:0 v prvom zápase uspel nad kazašským tímom FC Astana aj v odvete 2:0. V ďalšej fáze nastúpi proti gréckemu zástupcovi AEK Atény, ktorý bol priamo nasadený do tretieho predkola. Pokračujú aj hráči Molde FK, nórsky tím zmazal jednogólové manko a doma triumfoval nad fínskym tímom HJK Helsinki 2:0. Miestenku si rovnako vybojoval Galatasaray Istanbul. Turecký majster zvíťazil nad litovským Žalgirisom Vilnius 1:0, prvý duel skončil remízou 2:2.

Odvety 2. predkola Ligy majstrov: Galatasaray Istanbul - Žalgiris Vilnius 1:0 (1:0) /prvý zápas 2:2, postúpil Galatasaray Istanbul/ KRC Genk - Servette Ženeva 2:2 pp (2:2, 1:1), 1:4 v rozstrele z 11 m /P. Hrošovský (Genk) odohral celý zápas/ /prvý zápas 1:1, postúpila Ženeva/ Maccabi Haifa - Šeriff Tiraspoľ 4:1 pp (2:1, 1:1) /prvý zápas 0:1, postúpila Maccabi Haifa/ BK Häcken - KÍ Klaksvík 3:3 pp (2:2, 1:1), 3:4 v rozstrele z 11 m /prvý zápas 0:0, postúpil KÍ Klaksvík/ FC Kodaň - Breidablik Kópavogur 6:3 (4:1) /D. Vavro (Kodaň) odohral celý duel/ /prvý zápas 2:0, postúpila FC Kodaň/ Molde FK - HJK Helsinki 2:0 (0:0) /prvý zápas 0:1, postúpilo Molde/ Karabach Agdam - Raków Čenstochová 1:1 (0:0) /prvý zápas 2:3, postúpil Raków Čenstochová/ FC Astana - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1) /prvý zápas 0:4, postúpil Záhreb/