Slovan prehral v Magnitogorsku, Říha: Mohli sme bodovať

NETKY.SK • 21 September 2016, 09:52 • 2 min

MAGNITOGORSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom zápase KHL na ľade favorizovaného Metallurgu Magnitogorsk 2:4.

O osude stretnutia rozhodla presilová hra piatich proti trom v závere tretej tretiny, počas ktorej obhajca Gagarinovho pohára dvoma gólmi zlomil nerozhodný stav.

Slovanisti zaznamenali šiestu prehru v sezóne a v tabuľke Západnej konferencie sú priebežne na 11. mieste. Vo štvrtok 22. septembra o 16.00 SELČ sa predstavia na ľade Salavatu Julajev Ufa.

KHL - základná časť:

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 5. Wolski (Lee, Mozjakin), 32. Sjomin (Mozjakin, Lee), 56. Mozjakin (Lee, Wolski), 57. Osala (Kovář) – 17. Nedorost (Plastino, Viedenský), 18. Kubalík (Zigo, Šiška).

Rozhodovali: Bukin, Ibatulin – Sacharov, Litvinovs, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

zostavy

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov - Birjukov, Antipin, Beregzalov, Lee, Tereščenko, Chabarov, Dronov - Mozjakin, Kovář, Wolski - Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov - Osala, Filippi, Sjomin - Timkin, Kaletnik, Kosov

Slovan Bratislava: Pogge - Švarný, Plastino, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Bačík, Rosandič - Nedorost, Viedenský, Jeglič – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Skalický, Lušňák, Šiška – Valský, Zigo, Kubalík

Slovan vstúpil do zápasu na ľade obhajcu trofeje aktívne, Samsonova v úvode preverili Jeglič a Meszároš. Postupne však prebral iniciatívu domáci favorit a súpera zatlačil do jeho obranného pásma. Tlak Metallurgu vyvrcholil v 5. minúte, keď Wolski využil presnú kolmicu od Leeho a Poggeho si vychutnal blafákom na forhend - 1:0. Zvýšiť mohol Osala pri vlastnom oslabení, Pogge však bol v tomto prípade pozorný. Po Slovane dostali príležitosť hrať presilovku aj domáci. Vytvorili si viaceré sľubné šance, obrana "belasých" však odolala.

Bratislavčanom nad očakávania vyšiel záver tretiny. Najskôr Nedorost šikovne tečoval strelu Plastina a svojím štvrtým presným zásahom v sezóne vyrovnal. O 79 sekúnd neskôr išiel Slovan dokonca do vedenia. Zigo dokorčuľoval puk v rohu klziska, bekhendovou prihrávkou našiel Kubalíka a ten nedôsledne bránený Chabarovom prekonal nepripraveného Samsonova - 1:2.

"Magnitka" vstúpila do druhého dejstva náporom, ale hostia ustáli aj presilovku pri vylúčení Lužu. Slovan sa naďalej vytrvalo bránil, viacerými úspešnými zákrokmi podržal mužstvo Pogge. Kapituloval až v presilovej hre v 32. minúte, keď strelu Mozjakina dorazil do siete Sjomin. Metallurg sa následne snažil strhnúť vedenie na svoju stranu, ale slovanisti umne vykrývali stredné pásmo a súpera do vyložených príležitostí nepustili.

Tlak domácich pokračoval aj v úvode tretej časti. Pogge bol naďalej oporou Slovana a držal svoj tím v hre o cenné body. Postupne vychytal Dmitrija Kazionova, Osalu i Beregzalova. V 47. minúte mal blízko ku gólu Cheechoo, ale nahodenie Lužu nedokázal usmerniť do siete. Päť minút pred koncom tretej tretiny dostali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, keď na trestnej lavici sedeli Kubalík a Cheechoo. Početná výhoda sa ukázala ako rozhodujúci faktor zápasu, keď najskôr skóroval kapitán Mozjakin a potom sa v skrumáži presadil aj Osala. Slovan tak napriek bojovnému a snaživému výkonu odišiel z Magnitogorska naprázdno.

hlas po zápase /zdroj: hcslovan.sk/:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Ak by sme prehrávali po prvej tretine 0:3, nemohli by sme povedať ani slovo. Zápas sme totiž nezačali vôbec dobre. Od polovice zápasu sme si však vytvárali šance a boli sme domácim vyrovnaným súperom. Magnitogorsk dal všetky góly z presilových hier. Spôsob akým zápas skončil, ma mrzí, mohli sme tu bodovať."