Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. jún. 2022Peter,Pavol
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
30.03.2022 06:40 Zaujímavosti
Skutočný príbeh: Modlenie sa je vždy lepší nápad ako googlenie!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.03.2022 06:40 Zaujímavosti

Skutočný príbeh: Modlenie sa je vždy lepší nápad ako googlenie!Google vie byť dobrý radca, o tom niet pochýb. Postaral sa už o nejedno spestrenie v strave, zabezpečil informácie z takého i onakého obdobia, a rozdal i zopár zásad do vzťahov, ktoré ak nič iné, aspoň podvihli kútiky pier do úsmevu.


V istom zmysle (a, prosím, neporozumejte ma nesprávne), nahradí i múdrosť lekára, lebo čitateľ na internete si na základe symptómov vyskladáva obyčajné i exotické diagnózy.

 

Marína

 

Nie vždy je jeho pomoc ale dobrá, niekedy narobí viac škody ako osohu a zhorší už aj tak dosť zlé. Zoznámte sa s Marínou, dievčinou, ktorá prostredníctvom Googlu zistila... No radšej ani nebudem písať, čo všetko už objavila, beztak to v terajšom príbehu nie je priveľmi podstatné.

 

 

Jej rodinnému príslušníkovi sa zdravotne pohoršilo, a to do takej miery, že musel byť hospitalizovaný a vystavený všakovakým podozreniam. Niečo sa našlo, isté príčiny sú zrejmé, ale na iné sa stále čaká, a tak vzniká napätie veľké ako horaRodinného príslušníka inštruovali, že podstúpi vyšetrenie žalúdka, aby vylúčili či, naopak, potvrdili domnienky lekárov, ktoré už na počutie nezneli pekne. Jednou z hrozieb visiacich vo vzduchu, bola i možnosť, že telo je napadnuté rakovinou pankreasu, čo u každého, kto to začul, vyvolalo nezávideniahodné pocity.

 

Modlitba

 

Marína sa za rodinného príslušníka modlila, a aby bolo spravodlivosti učinené zadosť, prihovárala sa nielen ona, ale aj zvyšok rodiny a členovia cirkvi. V nedeľné popoludnie jej zišla na um prazvláštna myšlienka, ktorá ju tíško, ale dôrazne pobádala, aby si vygooglila, aká je rakovina pankreasu zákerná.

 

Už-už dávala prsty na klávesnicu, už-už spájala slová do celkov, aby zadala vhodný výraz, ale potom sa zháčila. „Nie,“ povedala si sama pre seba, ale i pre Boha, ktorý predsa vidí i vníma všetko a nič Mu neunikne. „Nebudem nič hľadať na internete. Budem veriť a modliť sa.“ A tak aj bolo, žiadosti predkladali pred Stvoriteľa a Marína dúfala, že čoskoro sa konečne dostavia dobré správy.

 

 

Správy

 

Aká obrovská radosť bola, keď na ďalšie popoludnie skutočne zažiarilo svetlo, hrozba zmizla a všetci sa upokojili. A hoci modlitebný zápas stále pokračuje, zainteresovaní sú presvedčení, že Boh je väčší než čokoľvek a ktokoľvek a nič a nikto sa Mu nevyrovná. Je všemohúci, dokonalý a zhovievavý, a to je všetko, čo zatiaľ potrebujú vedieť.

 

No a pokiaľ ide o rodinného príslušníka, vraj sa nechal počuť, že z nemocničného prostredia získal viaceré svedectvá o Božej dobrote a že si ich zapíše do zošita.

 

Prečítajte si tiež: Dva dôvody, prečo je Boh hodný úplnej dôvery a prečo nikdy nesklamereklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok