Serie A: Giroud hviezdou Derby della Madonnina, Vlahovič s debutovým gólom

NETKY.SK • 7 Február 2022, 08:45 • 2 min

MILÁNO – Slávne Derby della Madonnina sa stalo predstavením iba jedného muža! Francúzsky gólostroj Olivier Giroud sa presadil dvakrát v rozpätí troch minút a rozhodol o víťazstve červenej časti Milána. Juventus si vďaka novým silám poradil s Veronou 2:0.

Olivieeer, Olivieer a Olivieer!

Takto nejako by sa dalo opísať derby medzi milánskym AC a Interom Miláno. Škriniarov Inter bol považovaný za mierneho favorita a prvých 70 minút tomu rozhodne nasvedčovalo. Inter hral výborný pressing a vytvoril si pár obrovských šancí, no perfektný zápas odchytal brankár rossoneri Mike Maignan

Interu sa podarilo Maignana prekonať v 38. minúte, po dobre zahratom rohovom kope sa presadil chorvátsky krídelník Ivan Perišič a líder tabuľky viedol 1:0.

A post shared by Inter 🏆🇮🇹 (@inter)

V druhom polčase sa hra pomerne vyrovnala. Interu postupne dochádzala šťava a AC sa pomaly začalo dostávať do hry. Pioli urobil dve perfektné striedania! Najprv stiahol z hry nevýrazného Saelemakersa a poslal do hry Messiasa, neskôr stiahol Kessieho a za neho nastúpil technický Brahim Diaz

Diaz oživil hru a práve po jeho zblokovanej strele sa k zakončeniu dostal Olivier Giroud, ktorý v 75. minúte vyrovnal na 1:1. AC sa dostalo na koňa a o 3 minúty neskôr pridali druhý gól. Strelcom gólu bol znova Olivier Giroud, ktorý si fantasticky prebral loptu, uvoľnil sa od De Vrija a chladnokrvne prekonal Samira Handanoviča

Giroud tak zariadil víťazstvo Rossoneri, AC sa týmto víťazstvom dotiahlo na päty Interu a stráca už iba jeden majstrovský bod. Inter má stále jeden zápas k dobru, ale už o týždeň ich čaká náročný zápas s Neapolom.

Nové posily Vlahovič a Zakaria zariadili víťazstvo starej dámy

Vedeniu Juventusu bolo jasné, že ak chcú zabojovať o predné priečky, tak musia poriadne posilniť svoj káder. Na pozíciu hrotového útočníka prišla vychádzajúca hviezda a najlepší strelec talianskej ligy Dušan Vlahovič. Do stredu poľa angažovalo vedenie Juventusu Denisa Zakariu z Bundesligy a okamžite sa im tieto dve posily vyplatili.

V zápase s Hellasom Verona sa pri svojich debutoch obaja futbalisti presadili a zariadili výhru Juventusu 2:0. Vlahovič sa mohol presadiť niekoľkokrát, no nakoniec využil iba jednu šancu. Juventus sa tak pomaly približuje Interu, AC a Neapolu. Čo znamená, že talianska liga nie je ani z ďaleka rozhodnutá.