Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. dec. 2019Marína
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Medzinárodná konferencia Zmena klímy 2019 sa stretla s veľkým záujmom.
Medzinárodná konferencia Zmena klímy 2019 sa stretla s veľkým záujmom.
14.11.2019 20:18 Environetky
REPORTÁŽ: Zmena klímy je jednou z najväčších výziev, akým ľudstvo čelí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.11.2019 20:18 Environetky

REPORTÁŽ: Zmena klímy je jednou z najväčších výziev, akým ľudstvo čelíBRATISLAVA - Zdieľanie poznatkov a informácií v oblasti zmeny klímy, zmierňovania jej dôsledkov, adaptačných opatrení, ale aj v oblasti stratégií a prijímaných opatrení je cieľom medzinárodnej konferencie Zmena klímy 2019, ktorá sa dnes konala v hlavnom meste Slovenskej republiky.


Konferenciu organizovalo ministerstvo životného prostredia (MŽP) v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia a v partnerstve s mestom Bratislava. Zúčastnili sa na nej predstavitelia medzinárodných organizácií, orgánov štátnej správy, odborných i mimovládnych organizácií, samospráv i vedeckých inštitúcií. Medzi rečníkmi boli aj zástupcovia zo Slovenska, Česka, Rakúska či z Európskej komisie.

 


"Zmena klímy je nepochybne jednou z najväčších výziev, akým ľudská spoločnosť čelí. A otázka už dávno nestojí tak, či zmena klímy existuje, ale ako ju ideme riešiť. Zmenu klímy dokážeme zmierniť, ak začneme konať včas," uviedol v otváracom prejave štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla.

 


Téma zmeny klímy je podľa generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry životného prostredia Richarda Müllera v centre pozornosti, o čom svedčí aj fakt, že konferencia sa stretla s mimoriadnym záujmom.

 

"V rámci našich úloh sa snažíme o zvyšovanie informovanosti, budovanie povedomia ako aj formovanie myslenia a konania vo vzťahu k zmene klímy. Táto konferencia je jedným z konkrétnych podujatí napĺňania tejto úlohy," povedal vo svojej reči
 

 

 reklama


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief, Silvia Juříková

Foto:  netky Maroš Bednár, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok