Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Medzinárodná konferencia Zmena klímy 2019 sa stretla s veľkým záujmom.
Medzinárodná konferencia Zmena klímy 2019 sa stretla s veľkým záujmom.
14.11.2019 20:18 Environetky
REPORTÁŽ: Zmena klímy je jednou z najväčších výziev, akým ľudstvo čelí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.11.2019 20:18 Environetky

REPORTÁŽ: Zmena klímy je jednou z najväčších výziev, akým ľudstvo čelíBRATISLAVA - Zdieľanie poznatkov a informácií v oblasti zmeny klímy, zmierňovania jej dôsledkov, adaptačných opatrení, ale aj v oblasti stratégií a prijímaných opatrení je cieľom medzinárodnej konferencie Zmena klímy 2019, ktorá sa dnes konala v hlavnom meste Slovenskej republiky.


Konferenciu organizovalo ministerstvo životného prostredia (MŽP) v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia a v partnerstve s mestom Bratislava. Zúčastnili sa na nej predstavitelia medzinárodných organizácií, orgánov štátnej správy, odborných i mimovládnych organizácií, samospráv i vedeckých inštitúcií. Medzi rečníkmi boli aj zástupcovia zo Slovenska, Česka, Rakúska či z Európskej komisie.

 


"Zmena klímy je nepochybne jednou z najväčších výziev, akým ľudská spoločnosť čelí. A otázka už dávno nestojí tak, či zmena klímy existuje, ale ako ju ideme riešiť. Zmenu klímy dokážeme zmierniť, ak začneme konať včas," uviedol v otváracom prejave štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla.

 


Téma zmeny klímy je podľa generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry životného prostredia Richarda Müllera v centre pozornosti, o čom svedčí aj fakt, že konferencia sa stretla s mimoriadnym záujmom.

 

"V rámci našich úloh sa snažíme o zvyšovanie informovanosti, budovanie povedomia ako aj formovanie myslenia a konania vo vzťahu k zmene klímy. Táto konferencia je jedným z konkrétnych podujatí napĺňania tejto úlohy," povedal vo svojej reči
 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief, Silvia Juříková

Foto:  netky Maroš Bednár, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok