Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Veronika Remišová
Veronika Remišová
01.03.2021 15:02 Domov
Remišová vyzvala konzílium odborníkov na zmenu očkovacej stratégie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 15:02 Domov

Remišová vyzvala konzílium odborníkov na zmenu očkovacej stratégieBRATISLAVA - Remišová poukázala na to, že nová vyhláška umožňuje očkovanie mladých ľudí, čo ohrozuje vekovo staršiu generáciu. Vyzvala na zmenu stratégie.


Podľa Veroniky Remišovej, musia mať chorí a starší ľudia absolútnu prioritu. Upozornila, že sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva a je najväčšie riziko, že skončia v nemocniciach.

 

 

Remišová zároveň v tlačovej správe podotkla, že podľa novej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva sa môžu prednostne očkovať desaťtisíce mladých ľudí, pre ktorých koronavírus predstavuje výrazne menšie riziko ako pre starších obyvateľov.

„Seniori, ktorých Covid-19 ohrozuje najviac a tvoria väčšinu obetí, sú tak v poradí na očkovanie odsunutí,“ konštatovala ministerka. Apeluje tiež na to, že ľudia vo veku 55 až 65 rokov sa nemôžu efektívne chrániť, pretože nie sú v dôchodkovom veku a musia chodiť do práce.

 

„Tomu musíme prispôsobiť aj stratégiu očkovania, starší a chorí ľudia majú aj v mnohých ďalších krajinách prioritu. Prístup, ktorým sa zrazu práve oni odsúvajú z očkovacieho poradia nepovažujem za správny a v tomto zmysle som sa obrátila aj na konzílium odborníkov,“ dodala Remišová.

 

Súvisiaci článok: Diskusia Zemanová vs. Tomáš: Predseda SaS ako ďalší minister, a ako je to s očkovaním nad 65 rokov?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok