28. sep. 2020Václav
Klúčovou postavou celého zápasu bol Argentínčan Di Maria v službách PSG.
19.09.2019 18:03 Šport
Real vyšiel v Paríži strelecky naprázdno, Atléticu proti Juve nestačili ani dva zásahy

BRATISLAVA - Druhý hrací deň nového ročníka Ligy Majstrov 2019/2020 upriamil svoju pozornosť na madridské kluby. Kráľovský Real cestoval pod Eiffelovku a Atlético privítalo doma Juventus.

majster francúzskej Ligue 1 si išiel po výhru od úvodu. Tím bol nabudený aj bez viacerých opôr v zostave. PSG chýbali pre zranenia Kylian Mbappe a Edinson Cavani, Neymar si odpykáva trest za urážky videorozhodcu. Zastúpil ich skúsený Argentínčan di Maria a nová posila Icardi, ktorý prišiel na hosťovanie z Interu Miláno.  Bol to však večer prvého spomenutého Argentínčana. Di Maria v 14. min skóroval po prihrávke Juana Bernata zvnútra šestnástky. V 33. min pridal druhý gól, keď jeho povestnou ľavačkou zamieril presne k žrdi. Tretí zásah pridal až v úplnom závere obranca Thomas Meunier. Ešte do prestávky trafil medzi tri žrde Gareth Bale, no gól pre ruku neplatil. V bránke PSG si udržal čisté konto ďalší bývalý hráč Realu Keylor Navas.

Nečakané bolo víťazstvo Lokomotivu Moskva 2:1 v Leverkusene v stretnutí D-skupiny. Všetky góly padli v prvom polčase. Druhý šláger sa však odohral na Wanda Metropolitano v Madride, kde domáce Atlético privítalo Ronaldov Juventus. V tomto zápase padali góly iba v druhej časti hry. Turínčania udreli po dvoch rýchlych protiútokoch. Prvý premenil v 48. min Cuadrado a druhý v 65. min Matuidi. "Los Colchoneros" však nepoľavili, už o päť minút po druhom zásahu znížil obranca Stefan Savič po priamom kope a v úplnom závere vyrovnal Herrera.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur remizovali na ihrisku gréckeho vicemajstra Olympiakosu Pireus 2:2. Finalisti z uplynulej sezóny prestížnej súťaže viedli 2:0, no náskok napokon neudržali. Úvodný gól zápasu B-skupiny strelil v 26. minúte z pokutového kopu Harry Kane. O štyri minúty neskôr pridal druhý zásah Lucas Moura.

Reprezentant Walesu narušil rozohrávku gréckeho družstva a Brazílčanovi poslal ideálnu prihrávku pred hranicu šestnástky. Tesne pred prestávkou znížil Portugalčan v službách domácich Daniel Podence.

V úvode druhej časti hry rozvlnil sieť domácich Delle Alli, no z úplne jasného ofsajdu. Onedlho dostal Pireus príležitosť zahrávať pokutový kop a francúzsky veterán v jeho službách Mathieu Valbuena nezaváhal.