Real rozstrieľal oslabené Rayo Vallecano 10:2

NETKY.SK • 21 December 2015, 07:48 • 2 min

MADRID – V nedeľňajšom zápase 16. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy rozstrieľal Real Madrid súpera Rayo Vallecano 10:2. O štyri presné zásahy "bieleho baletu" sa postaral stredopoliar z Walesu Gareth Bale, tri pridal Francúz Karim Benzema, dva Cristiano Ronaldo a gólový účet stretnutia otvoril v 3. minúte Brazílčan Danilo.

Real mal však uľahčenú situáciu, keďže mu pomohli sporné rozhodnutia hlavného arbitra. V 12. minúte prehrával 1:2, no už o ďalšie dve musel ísť po červenej karte predčasne pod sprchy obranca hostí Tito a presilovku využil Bale. V 28. minúte navyše uvidel druhú žltú a zároveň červenú po súboji v pokutovom území Baena a jedenástku premenil Ronaldo. Potom to už bola jednostranná záležitosť a domáci nakoniec zdolali výrazne oslabeného súpera vysoko 10:2.

Naposledy zvíťazil Real dvojciferným triumfom pred 55 rokmi, keď 7. februára 1960 zdolal Elche 11:2. sumáre:

Real Madrid – Rayo Vallecano 10:2 (4:2)

Góly: 3. Danilo, 25., 41., 61. a 70. Bale, 30. a 53. Ronaldo (prvý z 11m), 48., 79. a 90. Benzema – 10. Amaya, 12. Jozabed, ČK: 14. Tito, 28. Baena (obaja Rayo)

Athletic Bilbao – Levante 2:0 (0:0)

Góly: 55. San Jose, 85. Iňaki Williams

Granada – Celta Vigo 0:2 (0:2)

Góly: 21. Orellana, 45. Iago Aspas

Real Sociedad – Villarreal 0:2 (0:1)

Góly: 27. a 88. Suarez

Malaga - Atletico Madrid 1:0 (0:0) Gól: 86. Charles, ČK: 56. Gabi (Madrid)