Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Preziden Ruskej federácie Vladimír Putin.
Preziden Ruskej federácie Vladimír Putin.
26.09.2020 13:05 Zahraničie
Putin ponúkol USA vymeniť si záruky nezasahovania do vnútorných záležitostí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.09.2020 13:05 Zahraničie

Putin ponúkol USA vymeniť si záruky nezasahovania do vnútorných záležitostíMOSKVA - Ruský prezident Vladimír Putin vystúpil s vyhlásením o komplexnom programe opatrení na obnovenie rusko-americkej spolupráce v oblasti medzinárodnej informačnej bezpečnosti.


Taktiež vyzval všetky krajiny, aby uzavreli globálnu dohodu o prijatí politického záväzku nebyť prvými, ktorí proti sebe zasiahnu pomocou informačných technológií.

 

Vladimír Putin označil riziko rozsiahlej konfrontácie v digitálnej sfére za jednu z hlavných strategických výziev našej doby. Osobitná zodpovednosť za jej prevenciu je na kľúčových hráčoch v oblasti medzinárodnej informačnej bezpečnosti.

 

Ruský vodca sa opäť obrátil na Washington s návrhom na schválenie komplexného programu praktických opatrení na obnovenie vzťahov pri využívaní informačných a komunikačných technológií.

 

 

Program obsahuje štyri hlavné body:

Prvým je obnovenie pravidelného medzirezortného dialógu o kľúčových otázkach zaistenia medzinárodnej informačnej bezpečnosti na vysokej úrovni.

 

Druhým je udržiavanie nepretržitej a efektívnej prevádzky komunikačných kanálov prostredníctvom stredísk pre znižovanie jadrového nebezpečenstva, tímov rýchlej reakcie na počítačové incidenty a vysokých úradníkov zodpovedných za otázky medzinárodnej informačnej bezpečnosti v príslušných štruktúrach.

 

Tretím je uzavretie medzivládnej dohody o prevencii nehôd v informačnom priestore analogicky so sovietsko-americkou Dohodou o prevencii nehôd na otvorenom mori a vo vzdušnom priestore nad nim z 25. mája 1972.

 

Štvrtým je výmena záruk vzájomného nezasahovania do vnútorných záležitostí vrátane volebných procesov, využívania informačných i komunikačných technológií a iných špičkových metód.

 

 

Putin vyzval USA, aby zahájili bilaterálny odborný dialóg odborníkov o medzinárodnej informačnej bezpečnosti bez toho, „aby sa stal rukojemníkom našich politických rozdielov“. Ruský vodca je presvedčený, že tieto opatrenia sa „stanú významným príspevkom k budovaniu globálneho sveta v informačnom priestore“.

 

Šéf Kremľa tiež požiadal všetky krajiny vrátene USA, aby predložili návrh na uzavretie globálnej dohody, v ktorej sa politicky zaviažu, že nebudú prvé zasahovať proti sebe pomocou informačných a komunikačných technológií.

 reklama


reklama


Zdroj: Netky N.R.

Foto:  TASR/AFP/APNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok